12 Farklı İnsan, Tam 6 Defa Ay’a İniş Denemeleri Yaptı ( 1 / 5 )

Liste öğesi

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/sosyofik/public_html/wp-content/themes/bimber/template-parts/snax-bar-item.php on line 26
onaylı
1 2

Bildiğiniz gibi 12 farklı insan, tam 6 defa ay’a iniş denemeleri yaptı ve başarılı oldu. Apollo projesi adı verilen karmaşık ve çok fazla bilgi verilemeyen proje kapsamında bu insanlar ay’a her indiklerinde bir bayrak diktiler.

Basit bir düz mantıkla ay’a altı defa inildiğine göre, altı bayrak olması lazım.  (Eğer hala duruyorlarsa, şuanda bembeyaz olmuş olmaları gerekiyor. Çünkü bayrakların yapım malzemesi 5.50 dolarlık naylon olmalı. 50 yıldır yüksek bir radyasyon altında, 14günlük  +100 derece ve -150 derece sıcaklık döngüsünde  rengini ve olması gereken yapısını kaybetmiş olması doğal ve muhtemel.)

peki bayraklar duruyor mu?

buzz aldrin, apollo 11 görevi esnasında, bayrakların roketlerin kalkış gücünden dolayı sağa sola saçıldığını söylemiş. yukarıdakilere ek olarak, ultraviyole ışınları da bu çözünmenin sebeplerinden olabilir. bayrakların ağır uzay şartlarında büyük ihtimalle dağılıp gitmiş olabileceğini belirten başka bilim insanları da var.

Bu zamana kadar 12 farklı insan, tam 

Yönetici

sosyofikir tarafından yazılmıştır.

Sosyofikir.Com'un kurucusu ve yöneticisi

Yönetici

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleme & hellip;

0

Facebook Yorumları

Bu durum ile ilgili özet niteliğinde bir video ( 9 / 9 )

2 1

Peki Bayraklara Ne Oldu ? Hala Duruyorlar Mı ? ( 2 / 5 )