içinde ,

Kolay Hazırlanan Mezelik Tarifler

Mastercehf Meze Haydari Tarifi 1
Mastercehf Meze Haydari Tarifi 1

Kolay Hazırlanan Mezelik Tarifler

Misafirlerinizi zengin bir sofra ile ağırlamak istediğiniz zamanlarda rahatlıkla tercih edebileceğiniz meze çeşitlerini hızlı ve kolay bir şekilde de hazırlayabilirsiniz. Türk mutfağının vazgeçilmez meze çeşitleri arasında en hızlı hazırlananları ve en lezzetli olanları sizler için derledik.

 

 • Kereviz Salatası

 

Kereviz herkesin severek tükettiği bir sebze değil.  Ancak bu sebzeden muhteşem bir kereviz salatası yaparsanız  herkesin severek tüketeceğinden emin olabilirsiniz. Yoğurt kullanılarak hazırlanan kereviz salatasını  sunuma hazır hale getirmeniz sadece bir kaç dakikanızı alacak. Mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden biri olduğunun altını çizelim.

 

 • Mücver

 

Herkesin damak tadına hitap etmeyi başaran mücver en sevilen meze çeşitlerinden biri olma özelliğini koruyor. Bal kabağı kullanarak da hazırlayabileceğiniz mücver zor gibi görünse de aslında hızla hazırlanan mezelerden biridir. İşte bu pratik mücver tarifi için Yemek.com adresine hemen şimdi tıklayabilirsiniz.  Böylelikle en hızlı ve en kolay meze çeşitlerinden biri olan mücveri yapmayı siz de öğrenmiş olacaksınız.

 

 • Yoğurtlu Mercimek Ezmesi

 

Mercimek ile yoğurdu bir arada düşünmekte zorlanabilirsiniz.  Ancak bu özel tarife hazırlamanız durumunda mercimek ile yoğurdun aslında mükemmel bir ikili olduğunu siz de anlayacaksınız. Eğer daha önce denemediyseniz acele edin ve ilk fırsatta mutlaka yoğurtlu mercimek ezmesi mezesini sofranıza kazandırın. Tüm ailenin severek tüketeceğinden emin olabilirsiniz.

 

 • Yoğurtlu Havuçlu Kabak Salatası

 

Havuç ve kabakları muazzam bir mezeye dönüştürmek için uzun uğraşlar vermenize ya da saatlerce zaman ayırmanıza hiç gerek yok. Yoğurtlu havuçlu kabak salatası dakikalar içerisinde hazırlanabilen muhteşem lezzeti sayesinde dakikalar içerisinde tükenen meze çeşitlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Üstelik yerken hem havuç hem de kabak tadını net bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Şimdi denemeye ne dersiniz? 

 

 • Patlıcan Ezmesi

 

Patlıcanı önce közleyerek sonra da leziz bir  mezeye dönüştürebilirsiniz. Bol miktarda sarımsak kullanılarak hazırlanan patlıcan ezmesi  herkesin damak tadına hitap etmeyi başaran meze çeşitlerinden biridir.  Öğle yemeğinde de tüketilebilen patlıcan ezmesini hazırlamak da bir o kadar kolay! Üstelik patlıcanları mutlaka fırında közlemeniz gerekiyor. Ocağın üzerinde de közleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer meze tariflerini öğrenmek için Yemek.com adresini hemen ziyaret edin. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Ne düşünüyorsun?

   Yazar sosyofikir

   Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

   baza

   Yatak Odanızın Depolama Alanı: Yataş Baza

   urun

   Günlük Yaşamın Temposunu Yakala