içinde , , , , , , , ,

Zihni Kontrol Edebilir Misiniz ?

191064
191064
obsesyon

Obsesyon problemi gerçekten de insan için zihinde kontrol edilemeyen algıların oluşması bu şekilde de insanı kontrol etmesi idi. Daha önce bu konu ile ilgili bir çok makale yazdım. Fakat Türkçe deki bu makale yetersizliği psikolojik konular konusunda daha kaliteli bilişsel ve düşünsel yazıların olmayışı bu yazıyı yazmaya sevk etti beni.

    Nereye baksanız obsesif kompulsif ile ilgili aynı terimler mevcut. Yani her zaman aynı, birbiri ardına ilerleyen maddeler, bilinmeyen kelimelerle kafaların daha da çok karıştırılması falan falan. Aslında olay bu şekilde yürümüyor. Obsesif Kompulsif  bunları okuduğunda zaten bir şey anlamadığında daha da kurguluyor kafasında. İşte bu açıdan baktığınızda daha fazla makale, daha fazla anlatım ve en önemlisi de bir çok siteden alınan kaliteli bilgilerin harmanlanmasından bahsediyorum.


Zihindeki algılar sizin tarafınızdan kontrol edilebilir.

Nasıl ?

Obsesif kompulsif kişinin beyninde bazı iletşiim sorunları ile kendini gösterir. Bu durumda kişi aslında düşünmek istemediği, zihnine gelen bazı algılar obsesif kişiyi üzer.

Şimdi obsesif kompulsif konusunda kişi kendisine telkinlerde bulunabilir. Ama nasıl ?

Diğer yazımızda bu konuda olacak. Yabancı kaynaklar, yerli kaynaklardan toplanan bilgiler sizlerin de anlayacağı daha iyi bir dil ile yazılıp sizlerin okuyuculuğuna sunulacak.

İlgili aramalar: Obsesif kompulsif bozukluktan nasıl kurtulurum, psikolojik destek, obsesif kompulsif kurtulma yolları

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    One Comment

    Site Hiti Neden Düşer ?

    Magasin tres v100

    Biri Magazin Teması Mı Dedi : Magasin Tres For Blogger