içinde , ,

Ücretsiz Blog Servisleri

wordpress vs blogger
wordpress vs blogger

Ücretsiz Blog Servisleri

Dünyada onlarca blog sistemi vardır.  Wordpress, Thumblr, Blogger vb. blog sistemleri bunların başında gelmektedir. Bunlar arasında en çok revaşta olan blog sistemleri ise WordPress ve Blogger’dır.

Blogger ve WordPress aslında birbirlerine çok benzeyen sistemlere sahip olmakla beraber tema ve işleyiş bakımından bazı farklılıklar gösterirler. Bunların başında Blogger’ın Google tabanlı bir site olması kendisine büyük bir destek sağlıyor. Bunun yanı sıra wordpressteki yazılımcılarında gerektiğinden daha çok profesyonel olması wordpress’i tema konusunda iyi bir yere getiriyor. Burada blogger ve wordpress arasındaki detaylı farkları anlattım.
Blogger’ı Seviyoruz. Peki Neden Blogger ?

one     2
Yukarıdaki resimlerde blogger ve wordpress‘in aralarındaki farkları anlattım.
Blogger’ınızı Özelleştirin !
bloggerdersiwebinmaster
Blogger bu kadar da basit bir sistem değil aslında. Blogger sadece kendi oluşturduğu şemalardan ibaret değildir. Birazcık html bilgisi ile blogger’ınızı gerçek bir cazibe merkezi haline getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Tasarım ve Html’yi düzenle kısmından blogger’ınızı düzenlemek.
Blogger temalarını arayarak size en uygun temayı bulup sitenize .xml olarak yüklemek. Bundan sonra temayı kendiniz editleyerek kullanabilirsiniz.
Bloggerınızı HTML olarak düzenlemek için yapmanız gereken işlem çok basit.

Blogunuzun biçimlendirmesi konusunda daha fazla denetim sahibi olmak isterseniz, kolayca HTML koduna erişebilir ve değişiklik yapabilirsiniz:
  1. Blogger kumanda panelinize gidin.
  2. Gri Yayın Listesi simgesinin yanındaki açılır menüyü tıklayıp Şablon‘u seçin.
  3. “Şu Anda Blog’da” görünümünün altında yer alan HTML’yi Düzenle düğmesini tıklayın.
Sakın Unutmayın !!

Önce bir kopyasını alın. Kodu düzenlemeye başlamadan önce şablonunuzun bir kopyasını indirmenizi öneririz. Yaptığınız değişiklikler istediğiniz sonuçları vermezse, bu kopyayı yükleyerek orijinal sürüme geri dönebilirsiniz.

SAYFALAR

1 – 2 – 3 – 4 – 5

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

Yorum Bırakın
  1. Bende bloggerlara yardım etmek için blogger forum olusturdum herkesi beklerim blogger forum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blogun web sitesinden farki nedir

Yeni Bir Blog Mu Açtınız ? Blog Nedir ?

blogger2Bvs2Bwordpress5B15D

Blogunuzu Oluşturun