içinde , ,

Türkiye ABD’yi Azarlamış

belgium nato foreign affairs council 11 9445 o
belgium nato foreign affairs council 11 9445 o
Haber: NYT: Türkiye Kerry'yi Azarladı

Bildiğiniz gibi Abd Dış İşleri Bakanı John Kerry Ankara ziyaretinde bir açıklamada bulunmuştu. Açıklamada Başbakan Erdoğan’ın Gazze’ye yapacağı ziyareti uygun bir zamanda değildir. anlamı çıkıyordu. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Kerry’nin sözleri için yaptığı “diplomatik açıdan mahsurludur, yanlıştır, doğru değildir” açıklamasını yansıtan gazete şu savları da dile getirdi:

“Sayın Arınç’ın açıklaması, kısmen iç kamuoyuna yönelik ve ülkeyi ziyaret eden bir ABD’li Dışişleri Bakanının Türkiye’ye emir verebileceği yönünde olası bir izlemi gidermeyi amaçlamış olabilir. Türkiye’nin tepkisinin, daha düşük kıdemli bir yetkili tarafından dile getirilmesi de dikkat çekici ve Türklerin olayın büyümesini istemediklerinin bir işaretidir.”

Başbakan Bugün 23 Nİsan koltuğun çocuklara devredilmesinden sonra John Kerry’ynin sözleri ile ilgili Zaten Ameerikaya gidecektik, bu şekilde söylemesi pek şık kaçmamış dediler.

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

5 Yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

838327 htmansetyeni

Heyecan, Sevinç, Mutluluk Gözyaşları..

“Akil Adam Aklını Kiraya Vermeyen Adamdır.”