içinde , ,

Stephen King Ve Yazınsal İletişim

stephen king reading

“Yazınsal iletişim” denilen kavram, yazar ve okuyucu arasında bir köprü kurabilen , iletişimi sağlayan bir kavramı ifade eder. Bazı yazarların kitapları okunurken, gerçek bir öykünün ve ya bir düşüncenin içerisine girdiğinizi anlayabilirsiniz. Sizi öylesine etki altına alabilirler ki, ne zaman nerede kaldığınızı bazen tam anlayamazsınız. Bir anda kitabın neresindeyim ben diye düşünebilirsiniz. Daha önce de Stephen King ile ilgili bir yazı yazmıştım. Ayrıca kendisinin kurgusal kişiliklerinle nasıl bütünleştiğini de anlatmıştım bir yazımda

stephen king reading
Stephen’a bir minibüs çarpmış. Ve biliyor muydunuz bu kaza yazarın kitabında anlattığı gibi olmuş.   Sonuç olarak Edwin yani Stephen’ın diğer ismidir, kitabında yazdıklarını yaşamış olmuş. Soyadı’nın king olması nedeni ile kitaplarının çok okunduğunu söyleyen yazarlar mevcut. Dikkat edilirse Stephen’ın yarattığı karakterler çoğunlukla insan üstü varlıklardan oluşur. İnsanlara hiç bir zaman entellektüel olarak görünmeyen, gerçeten kişilik olarak bir başyapıt edebi kişiliğini sergileyen önemli bir yazardır. Örneğin “O” kitabını okuduğumda çok korkmuştum. Her sefer okuduğumda farklı bir haz veren bir kitaptan bahsediyoruz. Gerçekten de kaliteli bir yazardan bahsediyoruz. Kullandığı karakter bir palyaçoydu. Her zaman palyaçolar çocukları korkutmuştur aslında. Korkunç bir karakter, inanılmaz bir kurgu ve insanların beyinleriyle oynayabilen bir doğa üstü karakter anlatılıyordu kitaplarında. Her zaman yaptığı gibi çok seviyor Stephen Edwin King bu tarz yazıları ve eserleri. Ayrıca  edebiyat hocalarının o dar edebi kafalarında asla anlamak istemedikleri,hor gördükleri hatta var saymadıkları edebiyat eserlerinin deha sahibi.

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

youtube yeni ozellik

Youtube’de Artık Videolar Daha Kaliteli

Emmanuelle öldü