in , ,

Sitemin başına www yazmadan giriş yapamıyorum. Sorun çözüldü, İşte çözümü..

Sitemin başına www yazmadan giriş yapamıyorum. Sorun çözüldü, İşte çözümü.. 1
Sitemin başına www yazmadan giriş yapamıyorum. Sorun çözüldü, İşte çözümü.. 2

Özellikle blogger kullanan arkadaşların daha sık yaşadığı bir problem site adresinin başına www yazmadan ulaşımın imkansız olmasıydı. Yani sitelere http://siteadresi.com olarak giriş yapılamazken https://www.sosyofikir.com yazarak giriş yapılabiliyor. Başıma aynı problem geldiğinde konu üzerindeki araştırmalarımı hızlandırdım. Ve bu sorunun aslında Godaddy denilen servis sağlayıcısı ile alakalı olduğunu buldum. Bu işi çözmemde çok saygıdeğer bir blogtan yararlandığımı söylemeden geçemeyeğim. Teşekkürler Poyraz Şahin, ehliblog.Yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Ben de bu yöntemi siz sosyofikir okurları ile paylaşmak istiyorum.
Öncelikle hesabımıza giriş yapıyoruz. Eğer bir google hesabınız varsa google cpanel’den yani

 https://www.google.com/a/cpanel/siteismi şeklinde girişimizi yapıyoruz. Veya kendi hesabınıza giriş yapabilirsiniz.Şimdi sırada domain seçimi var, hangi domain üzerinde işlem yapacaksanız o domaini seçiyoruz.
Yan, amaç dns kayıtlarını düzenle sekmesine giriş yapmak. 

Sitemin başına www yazmadan giriş yapamıyorum. Sorun çözüldü, İşte çözümü.. 3
Şimdi sakın A(Host) cname kayıtları ile uğraşmayın. Tek yapmanız gereken Forwarding kısmından Domaininizi manage etmeniz. Yani Domain manage tıklayın.

Sitemin başına www yazmadan giriş yapamıyorum. Sorun çözüldü, İşte çözümü.. 4
Tıkladıktan sonra önünüze çıkan yerdeki forward alanını kendi sitenizi yazacak şekilde yazınız. Redirect type olarakta 301 (permanent) seçiyoruz ve onaylayınız.

Sitemin başına www yazmadan giriş yapamıyorum. Sorun çözüldü, İşte çözümü.. 5
Artık sitenize başına www eklemeden giriş yapabilirsiniz. Biraz beklemenizde fayda var hemen açılmıyor çünkü. Denemek için chrome veya mozillayı deneyebilirsiniz.

Report

What do you think?

Written by sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

10 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

up

Onlar Tıpa Tıp Çizgi Film Karekterlerine Benziyorlar.

Screenshot 6

45 Kere Düşen Cüzdan Sahibini Yine Buldu