içinde ,

Site Hiti Neden Düşer ?

hit

Siteniz veya blogunuz her zaman en üst sıralarda kalmaz. Geçenler forumlarda okuyorum da insanlar şundan bahsetmişler. Alexa değerlerim neden düşüyor. Sürekli konu ekliyorum, ekliyorum. Ama bakıyorum ki hitim azalmış neden ? Öncelikle isim yapmak marka yapmak en önemli kısımdır blog yazarlığı konusunda. Ne şekilde kendinizi gösterebileceğiniz. Bir kişi internet tarayıcısını açtığında sizin sitenizi google’a sade keywords olarak değil de gerçekten www.adresiniz. com şeklinde yazıyor ve yazılarınızı takip ediyorsa bu hit artışı sürekli devam eder. Ama her gün konu eklemek sizi  hit artışında bulunan bir site yapmaz. Aksine konularınızdaki özgünlük olmaz. Günde 10 – 15 hatta hatta 20 konu ekleyen arkadaşlardan bahsediyorum. Bu şekilde ne özgün yazı yazabilirsiniz ne de kendinizi geliştirebilirsiniz. İşte bu kadar yazı yazmak yerine neden başka site sahipleri ile bağlantı kurmayı denemediniz. Unutmayın kendinizi küçük bir esnaf gibi düşünün. Kendinizi geliştirmeye, ticaret yapmaya ne kadar çok önem veriyorsunuz değil mi ? Bunu nasıl yapacaksınız. Sadece kaliteli mal üretmek yeter mi ? Hayır gelin neler ön plandaymış görelim ;

 1. Reklam yapmak.
 2. Başka site sahipleri ile bağlantı içerisinde olmak.
 3. Kaliteli yazılar paylaşmak.
 4. Her zaman düzenli içerik girmek.
 5. Marka değeri isimler taşıyan projelerde bulunmak.

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

4 Yorum

Yorum Bırakın
 1. Forumlarda sıkça gördüğüm bir başlık açıkçası. Sitemin hiti düşüyor diye yakınan çok kişi var. Bu kadar çok kafayı takmamak lazım bana kalırsa.

 2. Merhabalar,

  Alexa sadece ve sadece kendi toolbarını yüklemiş olan kişilerin ziyaret ettikleri sitelerin kayıtlarını tutar.

  Diyelim sizin sitenize günde 1000 kişi geliyor ama bunlardan sadece 10'unda alexa toolbar var, bir diğer siteye ise günde 50 kişi geliyor ama 20'sinde alexa toolbar var.

  İkinci sitenin Alexa değeri sizinkinden daha fazla olacaktır.

  O yüzden Alex'a ya pek dikkat etmeyin.

  Mustafa Aslan

  • Altına da imzasını atmış, sanki çok doğru bir şey yazmış gibi 🙂 Toolbar ile ilgisi yok Alexa sırasının.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Laptop Ve Kötü Bir Gece

191064

Zihni Kontrol Edebilir Misiniz ?