içinde ,

Ruh Çözümlemeleri Ve Çağan Irmak

220px Karanlıktakiler filminin afişi
220px Karanlıktakiler filminin afişi
220px Karanl%C4%B1ktakiler filminin afi%C5%9Fi
 Merhaba Sosyofikir okurları Cağan Irmak ile ilgili bir yazım olacak. Bundan 7 sene önce bir filme gitmiştik. Babam ve oğlum filmi. Daha sonra  da Ulak.. Bu filmerin her birinin yönetmeni Çağan’dı. Bu kadar kaliteli filmler çekmeyi başaran Çapan Irmak şimdi de yeni bir film düzenledi.. Adı Karanlıktakiler. Erdem Akakçe, Derya Alabora gibi oyuncularında oynadıı bu filmde paranoya, şizofreni vb. görebilirsiniz.

Egemen (Erdem Akakçe) 30’lu yaşlarını aşmış, bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan ve ilerleyen yaşına rağmen annesi Gülseren (Meral Çetinkaya) ile aynı evde yaşamak zorunda olan genç bir adamdır. Annesinin zihinsel kararmalarıyla geçen bir hayat Egemen için, evlerinin içine gizlenmiş, belki de sadece onlar için hazırlanmış ufak bir cehennem gibidir. Gülseren içinse hayattaki tek varoluş nedenidir Egemen. Gerisi, kendisini hapsettiği evinde yaşadığı bitmeyen bir huzursuzluk ve tedirgin bir ruhtur. Yanında olmasını istediği tek kişi Egemen’dir. Oğlunun kendisinden ayrılmasına dair en ufak bir düşünce bile bir çılgınlık nöbetine girmesi için yeterlidir. Egemen’in tüm hayatını geçirdiği bu cehennemden uzaklaşarak, rahat nefes alabildiği, normal bir hayata yaklaştığı tek yerse çalıştığı reklam şirketidir. İşi sayesinde dış hayatla bir bağ kurmak az da olsa annesinin karanlık dünyasından uzaklaştırır Egemen’i. Öte yandan patronu Umay’a (Derya Alabora) duyduğu ilgi genç adam için büyük bir açmazdır. Annesinin varlığı bu ilgi önünde koca bir engeldir. Çaresizliği artan Egemen iki kadın arasında sıkışıp kalır. 

Yararlandığım Kaynakça :  http://tr.wikipedia.org/wiki/Karanl%C4%B1ktakiler

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blogger BreadCrump Yapımı

whois backlink

Ücretsiz 3000 adet whois backlink