içinde , ,

Onlar Fakir Değil Ama Çöp Topluyorlar

copten cikan hayat 29136 b
copten cikan hayat 29136 b

Çöpten Çıkan Hayat
Merhaba arkadaşlar 🙂 Bugün İnternet de araştırmalar yaparken bazı fotoğraflara rastladım. Almanya’da Benjamin adlı bir genç önderliğinde bir çöp toplama projesi gerçekleştiriliyor. Tabii ki bu çöp toplama olayı ihtiyaç ile alakalı değil. ‘Gıda Paylaşımı’ hakkında hizmet veren bir sosyal projenin önderliğinde yapılan bu proje sayesinde market ve pazarların hemen yanı başlarında olan bazı konteynır denilen çöp kutularının içine bakıp gıda olarak kullanılabilecek, kaliteli yiyecekleri tekrar fakirlere gönderecekler.
Çöpten Çıkan Hayat
Daha ilk haftadan bir İnternet site’si aracılığı ile 8 bini aşkın kişi bu organizasyon içerisinde yer alıyorlar.
Bazı akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar sayesinde atık yiyeceklerin nerelerde olduğu gps sayesinde belirtiliyor. Fakir kişilerde yemek için oralara başvurabiliyorlar.
Çöpten Çıkan Hayat
Bazı üreticiler ve mağaza sahipleri de üretim hatası olan veya fazlası olan ürünlerini belirtilen dolaplara koyuyorlar. İhtiyaç sahipleri buralara gidip belirli yerlerden belirli ürünleri alabiliyorlar.
Sosyofikir.Com olarak bu projeyi destekliyoruz. 

Fotoğrafı kullandığım kaynak

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

Yorum Bırakın
  1. Bu tür geri dönüşüm içeren projeler ülkemizdede var ama ilgi duyulmuyor özellikle pet şişe kapakları toplayan dernekler var o kapakları geri dönüşe gönderip kaznaılan paraylada engellilere yardım ediyorlardı ama ilgi duymadı sanırım yapılmıyor bu gibi projelere destek vermnek lazım ülke olarak bunlara önem vermiyor ve israfta çığır aşıyoruz biz olsak bu resimlerde utanırız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

O Fotoğrafın Sırrı Çözüldü.

onur air ucak

Her şey Dahil Uçak Bileti Almak İster Misiniz ?