içinde , , , ,

Müzik Ve Ruh Bağlamı

muzik notalari 13

   Müzik her zaman insanın ruhuna işleyen derin anlamlara sahip bir sanattır. Asıl anlatılmak istenen düşünceyi karşı tarafa en iyi şekilde ifade etme yöntemidir. Çünkü müzik insanın kulağına çok aşina seslerin ve ya aşina olmayan seslerin birbirleri ile harmoni oluşturmalarıdır. Müziği anlamak gerçekten de çok önemli bir noktadır bu bağlamda. Örneğin bir ressam düşünün çoğu müzik dinlermiş resimlerini yaparken. Çünkü müzik gerçekten de insanın aklını açtığı gibi zihinsel güçlenimini ve kişisel gelişimine inanılmaz derecede bir ivme sağlıyor. Müzikte karşı tarafa iyi sözler söylenebilir, yerme yapılabilir, sövülebilir.
O kadar özgür bir sanat dalıdır ki müzik. Kimse Hayko Cepkin’inin müziğine bu müziğe uygun değil diyemez. Çünkü müzik kişiye göre gerçeklik algısı ile bağdaşmış ve o kişinin beğenilerine sunulmuş bir yaklaşımdır. Yani sonuç olarak müzik olmadan insanoğlu yaşayamaz.Düşünsenize ağaçların çıkardığı sesler, rüzgarda sallanan dallar, denizin, dalgaların sesleri iki bardağın birbiri ile çın diye tokuşması, gülüşmeler bunların hepsi doğada var olan mğüziklerdir. İşte bu bağlamda müziğe gereken ilginin gösterilmesi gerekir. Müzik kimseye bağlı kalmaz. Hiçbir devlet müziğe karışmaz. Müzik evrenseldir. Dil konusunda anlamadığınız bir dildeki müziği bile dinlerken bir çok şey hissedebilirsiniz. Çünkü unutmamalısınız ki müzik kişinin aklında onun düşündüklerine fon görevini üstlenir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Magasin tres v100

Biri Magazin Teması Mı Dedi : Magasin Tres For Blogger

hqdefault

60 Gün Hazırlık, 36 Saat Çekim, 3 Dakika Zevk