içinde , ,

Korku evleri ve kaçış oyunları

1

Kaçış oyunları

Son yıllarda bilgisayar ve diğer oyun platformlarından büyük bir artış gösteren kaçış oyunlarını kısaca özetlemek gerekirse, dijital ortamlarda geliştirilen ve tasarımı yapılan özel oyun alanlarında aktif olarak yer alır ve bu alanlarda bulunan bulmaca ve şifreleri çözmeye çalışırsınız. Bu alandaki başarılı çalışmalara tanık olan yatırımcılar ise kaçış oyunlarını ve korku evlerini gerçek dünyaya aktarmak istemiş ve bu konuda da fazlasıyla başarılı olmuşlardır. İlk olarak Japonya’da ortaya çıkan evden kaçış oyunları alanları sonrasında Singapur, Çin gibi ülkerde de yaygınlaşmaya başlamıştır, son iki yıldır ise Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan korku evi ve kaçış oyunları sektörü giderek kendisini geliştirmiş ve Türkiye’de sayıları 300’ü aşmıştır.

Korku evleri ve evden kaçış oyunu İstanbul

Eğer sizde İstanbul içerisinde ikamet ediyorsanız ve kaçış oyunları alanında tavsiye bir oyun alanı istiyorsanız, Korku evi İstanbul ve Evden kaçış oyunu taksim olarak İstanbul‘un Beyoğlu ilçesinde faaliyete geçmiş olan Akıl Oyunları Kulübü sizler için doğru adres olacaktır. Sahip oldukları bulmaca ağırlıklı oyunları olan Gizemli Piramit Memphis ve korku evleri alanında faaliyet gösteren Ceset Morg, Ceset Mezarlık olarak 3 oyun ile hizmet veren Akıl Oyunları Kulübü hakkında detaylı bilgi almak, rezervasyon ve iletişim bilgileri için aşağıdaki internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.akiloyunlarikulubu.com/

Bu arada aşağıdaki videoyu izleyerek, Gizemli Piramit Memphis oyunu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    15 Comments

    1. İstanbul'un en çok tutulan mekanları arasında ilk 10'da yer alıyor artık korku evleri. Gerçekten sizinde bilgilendirmeniz güzel olmuş. Teşekkürler

    EkranAlC4B1ntC4B1sC4B1

    Yeni yıla yeni tema

    Hayat