içinde ,

İçeriginizi en etkin sekilde koruyun.

Yazi yazmak
Özgün yazı, güncel blog

  İçeriğiniz özgün. Her gün blogunuza yazı yazıyorsunuz. Bazen saatler bazen de günler alıyor yazılarınız. Bir kaç gün sonra blog yazılarınızı başka sitelerde görüyorsunuz. Kaynak belirtilmeksizin kullanılmışlar. Şimdi googlea başvuracaksınız değil mi ? Peki bunu sizin için yapabilen daha kaliteli bir platform var desem. Aslında tüm web master’lar bilirler DMCA‘yı. Kalitenize, özgünlüğünüze güveniyorsanız başvurmanız gereken DMCA, sitenizi, yazılarınızı sizin için korur. Peki nasıl işler bu sistem ?

  • Yazılarınız belirli aralıklarla DMCA veritabanına kaydedilir.
  • Belirli bir zaman sonra başka sitelerde kaynak gösterilmeksizin yazılan kendi özgün yazılarınızı DMCA’ya şikayet edebilirsiniz.
  • DMCA sizin için Google’a başvurur. Google’a en çok sözü geçen platformlar’dan birinden bahsediyor. Bu şekilde hem sitenizi daha iyi korursunuz. Hem de karşı sitenin admin’ni uyardıktan sonra ona bir ders vermiş olursunuz. Karşı sitenin adsense reklamları kalkar, bununla kalmaz google karşı sitenin belirli linklerini veritabanın’dan siler.

Not: Daha etik olması için sizin yazınızı başka bir sitede kaynak gösterilmeden yayınlandığını düşünüyorsanız öncelikle o sitenin sahibi ile görüşmeniz daha mantıklı olacaktır. 


Sitemin DMCA adresi için burayı tıklayın.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

Yorum Bırakın
  1. çok yararlı bir konu gerçekten. DMCA yı duymamıştım daha önce. artık rahatlıkla yazabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

batt watch droid

En İyi Android Eklentileri

Balloon Bournemouth Air Festival

Yazmak için yazmak..