içinde , ,

Hazır Ofis Ve Sanal Ofis Fiyatları, Avantajları

indir 5
indir 5

Ofisler tüm iş kolları için çok önemli iş mekanlarıdır. Ofisin iyi olması, merkezi bir yerde bulunması iş dünyasında kalite ve bilinilirliği arttırır. Daha çok müşteri çekerek size kar etmenizde fayda sağlar.Gerçekten de İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük illerde çok güzel ofisler yapılıyor.Bu ofisler kimi zaman kiralık ofis olarak kiralanıyor. Kimi zaman da satışı gerçekleşiyor. Hazır ofis kavramı sizleri bekliyor.

Son yıllarda ülkemizde ve tüm dünya girişimcilik çok değişti ve gelişti. Teknolojik gelişmelerle birlikte ofis kavramları da değişmeye başladı.

Son yıllarda ülkemizde hem girişimciliğin yaygınlaşması hem de teknolojik gelişimler sebebiyle çalışma biçimlerimizdeki değişiklikler farklı ofis anlayışlarını da yaygınlaştırdı. Artık bir çok genç girişimcimiz var. Bu genç girişimciler kendilerine bir işyeri kurmakta istiyorlar. Fakat bu çoğu zaman maddi nedenlerden ötürü öteleniyor.  Malum İzmir, İstanbul gibi büyük şehirlerde merkezi bir ofis kiralamanın bedeli çok fazla. Bu finansal durumlar nedeniyle insanlar farklı arayışlar içerisinde girdiler. Ve İnternet sayesinde yeni bir ofis türü ortaya çıktı.

Sanal ofis nedir?

Sanal Ofis, sürekli olarak size ait bir ofisiniz olmadığı halde; yasal adres, iletişim ve sekreterlik hizmetlerinin sunulmasıdır.

Bir sanal ofis kiraladığınızda bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre alacağınız hizmetleri belirleyebiliyorsunuz. Örneğin sadece kartvizitinizde görünecek bir adres ve gönderilerinizin alımı ve yönlendirilmesi için bile sanal ofis kiralayabilirsiniz. Elbette bu tip başlangıç paketlerinin ücretleri çok çok düşük düzeylerde.

Sanal Ofis ve Geleneksel Ofis Arasındaki Farklar

Öncelikle geleneksel bir ofis tuttuğunuzu düşünelim. Sanal ofisler genellikle merkezi konumları olan, lüks ve şık iş merkezlerinde bulunurlar. Bir sanal ofis kiralama bedeliyle aynı konumda ve aynı şıklıkta bir ofis kiralanması imkansızdır. İstanbul’un iş merkezinde, prestijli bir konumdaki plazada sanal ofis kiralama bedeliyle klasik bir ofis kiralamak isterseniz ulaşımı çok daha zor olabilecek, arka sokaklarda bir apartman dairesi veya hiç de şık olmayan bir ofis kiralayabileceksiniz. Elbette bu durum da müşteri ziyaretleri, toplantılar sırasında işinizi olumsuz etkileyecektir.

Buna rağmen yine de klasik bir ofis için kat be kat fazla kira ödemeniz gerekecektir. Ayrıca harcamalarınız sadece kirayla da bitmez. Emlak komisyonu, depozito, aidat, telefon, internet, su, elektrik, sekreter maaşı gibi daha birçok gideriniz olacaktır.

Sekreter tutmazsanız siz ofis dışındayken ziyaretçilerinizin karşılanması, telefonların cevaplanması, posta ve kargoların teslim alınması gibi sorunlarla karşılaşacaksınız. Sanal ofis seçeneğinde ise bu tip sorunlarınız olmayacaktır.

Hazır Ofis Nedir  ?

Günümüzde bildiğimiz ofis çözümleri dışında çözümlerle de işlerimizi yürütmemiz söz konusu. Hazır ofis nedir sorusunun cevabı da tam olarak bu çözüme atıfta bulunuyor. Hazır olarak tabir edilen ofis çözümlerinde, normal ofis tercihine göre masraflarınız kat be kat az olduğu gibi, bunun yanı sıra, hangi şehirde bulunduğunuzdan bağımsız olarak prestij sahibi bir konumda, yine prestij sahibi bir plazada işlerinizi yürütme, ekibinizi kurma ve müşterilerinize güven sağlama seçeneklerine sahip oluyorsunuz.

Neden Hazır Ofis

Normal ofisinizi kurmaya başladığınızda yaptığınız masrafları ikiye ayırmak mümkündür. Bunları kurulum masraflar ve aylık masraflar olmak üzere iki başlıkta sınıflayabiliriz. Hazır ofis kiralama tercih etmeniz halinde doğrudan kurulum masraflarından kurtulacağınız gibi, aylık masrafları diğer ofis sahipleri ile paylaşmanız nedeniyle, onlara ödeyeceğiniz ücretler de azalır ve aylık sabit seviyelere sahip olur. Bu hazır ofis nedir sorusuna verilebilecek de en iyi cevaptır diyebiliriz. Hazır ofisler kısacası uygun ücretli ve sürdürülebilir ofis çözümlerini sizlere sağlamaktadır. Tabi bu tipte ofislerin avantajları burada da bitmiyor. Daha pek çok açıdan firmanıza ve prestijinize artı değer kattığını söyleyebiliriz.

 

Kaynak: https://hazir-ofis.com/hazir-ofis-nedir/ 

 

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IyI bayramlar

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun.. Sizler için en güzel bayram mesajlarını derledik..