içinde ,

Google Adsense’ye Kabul Edilmek İçin Altın Kurallar

google adsense
google adsense

google adsense

     Merhabalar arkadaşlar Google adsense herkesin çok istediği ama gerçekten de zorlu bir reklam platformu. Bu reklam platformun’dan reklam almak isteyen site sahipleri Google‘a başvururlar. Peki neden ret cevabı alırlar ?
Şimdiki yazımda işte bunlar üzerinde durarak hem sizleri bilgilendirmek hem de kendi sitem üzerinden anlatımlarda bulunmak istiyorum.
 Öncelikle ana hatları ile Google Adsense‘yi bir konuşalım nedir bu Google Adsense ?

 • Sitenizde hedefi belirlenmiş Google reklamları görüntüleyerek gelir elde etmenizi sağlar.
 • Reklamları kolayca özelleştirerek sitenizin görünümü ve genel yapısıyla uyumlu hale getirmenizi sağlar
 • Çevrimiçi raporlarla başarınızı izlemenize olanak sağlar
Siteniz Google’a neden kabul edilmez.
 • Siteniz Google politikalarına uyumsuz olarak müstehcen, illegal şeyler yayınlayan bir site ise asla google size reklam vermez.
 •  Ücretli programları veya oyunları bedava yayınladığınızda Google tarafından kesinlikle     kabul edilmezsiniz.
 •  Telif hakkı olan içerik barındırıyorsanız kusura bakmayın Google Adsene’yi unutun.
google adsense
 •  
  Özgün olmayan içerik ya da daha fenası kopya içerik mevcutsa yine de Google Adsense reklamlarını alamazsınız.
 •  
  Şiddet ve vahşeti anlatan içerik: Deprem tsunami ve doğal afetler, ameliyat görüntüleri, kanlı içerik mevcutsa yine google reklamlarından yararlanamazsınız.

Yani sonuç olarak aslında binlerce madde yazmamak için en önemlisi az konu, öz konu diyor Google bu sistem üzerinde yoğunlaşmış durumda.

        Eğer kabul edilemeyen site içeriği ile ilgili bir hata mesajı alıyorsanız ;


         Sözün özü şu: Videolar ve resimler tarayıcıların bilgi toplaması mümkün olmayan (uygun olmayan) içeriklerin başında gelir. Buradaki uygun olmama uygunsuz olma anlamında değil bugünkü en gelişmiş teknolojilerin bile rapor oluşturacak kadar bilgi toplamasına olanak vermeyen; flash, silver, pearl, image gibi içerik analizi yapılmasına izin vermeyen içerik anlamındadır.. Kısaca ilk aşama bilgileri tarayıcılar tarafından toplanması bir zorunluluk. Zira dünyada bu kadar materyali tarayıcı kullanmadan incelemek için çalıştırılabilecek yeterli nüfus yok.  

google adwords
Sitenizde sorun olmadığı halde banlandığını düşünüyorsanız bu formu doldurarak adsense yetkilileri ile temasa geçmelisiniz.
Sonuç olarak Google Adsense hesabını almaya hakkı olan bir site sahibi mutlaka aşağıdaki özellikleri bulundurmalıdır.
 • Özgün içerik sunabilecek
 • Kopya içerik paylaşmayacak
 • Alıntı yaptığı takdirde kesinlikle alıntı yapılan adresin tam adresi “Kaynakça” adı altında belirtilecek.
 • Konuşma dili anlaşılabilir, müstehcen kelimelerden çok uzak olacak.
 • Illegal içerik asla paylaşmayacak.

Sonuç olarak bu özelliklerden birine bile sahipseniz ne yazık ki artık Google Adsense hesabı alamazsınız. Asla diyorum eğer buradaki özellikleri tam olarak sağlamazsanız adsense forumunda ikidebir soru sormanız hiçbir şey ifade etmez. Çünkü sizlere verecekleri cevap yine aynısı olacaktır. Ama Google Adsense forumuna girerek kendinizi tam olarak ifade edip spesifik cevapları almak zorlu Adsense yolculuğunda size çok katkı sağlayacktır. Bunu asla göz ardı edemeyiz tabii ki de. 

google adsense

“Kimse sayfanıza zorla girmek zorunda değil.” 

     
       Aynen böyle söylüyor Google Adsense kendi sayfanıza zorla hit çekiyorsanız hele hele hit sitelerinden bedava link sağlayan kaynaklardan kusura bakmayın Adsense sizin için hayalden öteye gidemez. Asla dolduruşa gelmeyin.Forumlarda gördüğünüz kazanç istatistikleri sizi yanıltmasın.Siz 250 dolar kazanıyorsunuzdur ayda ama hakkıyla hile yapmadan veya hile korkusu ile yaşamadan.Adam 2500 dolar kazanıyordur gidin bide ona sorun nasıl kazanıyorsun diye.Yinede tüm genellemeler yanlıştır.Ancak asla Yabancı kelime veyahut Pahalı kelime furyasına kapılmayın. Elinizdekini de kaybedersiniz.Kısacası her söylenene inanmayın ve dolduruşa gelmeyin. Altın yumurtlayan tavuğu kesmeyin…
“Kullanıcıyı sakın kandırmayın.”
 Bu tip durumlardan öylesine muzdaribiz ki bir çok sitede gördüğümüz bu tarz kullanıcı kandırmaya yönelik hareketler dolayısıyla sitenizin kullanıcı odaklı olmadığını gösterir. Video açılmadan önce reklam çıkması, oyun sitelerinde oyun açılmadan önce zorla bir yere tıklatılması gibi.. Bunlar sayfalarca örneklerle açıklanabilir.

google adsense

“Google’a Haber Verin.”

  Birşeylerin garip gittiğini düşündüğünüzde (örneğin tıklama istatistiklerinizin ani fırlaması kazanç dengelerinin bozulması) veyahut yerleşimlerin hile kapsamına girip girmediği konusunda şüpheleriniz olduğunda mutlaka önceden googleye bildirin.Google sizin mailinizi bekliyor olacak.Çünkü iletişime önem veriyolar.

“Çakallık yapıp kendi reklamlarınıza tıklamayın.”

  Bilmiyorum farkında mısınız ama google mühendisleri Dünya mühendisleri’dir. Ne demek bu ? Dünyadaki en zeki mühendislerin bulunduğu bir platformu kandırmak ne derece saçma değil mi ? Asla ama Asla kendi reklamlarınıza tıklamayın, Heleki aynı bilgisayardan hesabınızı kontrol ediyorsanız. Daha önce banlanmış bir kişinin bilgileri ile(adres telefon ad soyad vs.) tekrar başvurmayın. Daha önce kullandığınız bir banka hesabını eft bilgisi olarak tekrar kullanmayın.Tüm bunlar banlanma sebebi ve risk taşıyıcı unsurlardır.  

“Adsense Kullanım Koşullarını Okuyun.”
Çok fazla okumadığımızdan kullanım sözleşmeleri de hemen onaylıyorum deyip geçilir. Peki ya sonra ? Kabul edilmedik diye bir çok kez forumlarda tartışma konuları oluştururuz. Sonuç koca bir sıfır. Bu yüzden bir sisteme kayıt olmak ve kabul edilmek için en önemli şart o sistemin en önemli kısmı olan “Kullanım Sözleşmeleri” kısmını okumaktır.
Kaynakça


Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

8 Yorum

Yorum Bırakın
 1. özgün içerik var.. alıntılarda kaynakça ve linkleri mevcut.. bırakın müstehcen kelimeleri, argo ifadeler bile yok.. google beni neden almaz !!! anladığım kadarıyla günlük hit az olduğundan dolayı. yoksa başka açıklaması yok. sözleşme, politika metnini okudum hepsine uyuyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ygs

2012 Ygs Taban Puanları

wordpress

WordPress İçin Devamını Oku Eklentisi