içinde ,

Gandalf Mı Dumbledor Mu ?

220px Dumbledore and Elder Wand
220px Dumbledore and Elder Wand
220px Dumbledore and Elder Wand

Evet arkadaşlar biraz saçma, biraz eğlenceli bir yazı ile karşınızdayız. Öncelikle size iki büyücüyü de tanıtmalıyız.

Dumbledor’un uzun adı Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore’dır. Bu büyücü çok zeki ve araştırmacı bir büyücüdür. Her büyücü gibi o da güç konusunda çok ilerilere gitmek istemiş, eski zamanlarında bu gücü yakalamaya çalışmıştır.. Sonralarında daha sakin davranmaya mantıklı olmaya başlamıştır. Kibar ve  ilginç yapısı ile her zaman dikkatleri üzerine çeken Dumbledor Voldemort adlı en kötü  ve güçlü karakterlerden olan bir büyücünün korkulu rüyasıdır. Yaşamı 116 yıl boyunca devam etmiş. 1900’lu yılların ortaları yaklaşık 1944 yılı ve 1996 yılları arasında Hogwarts’ın müdürüdür.

İsminin Albus olması tesadüf falan da değildir. Çünkü Latince de Albus “beyaz” anlamına gelir.

Dumbledore, olağandışı bilgeliği ve bilgi dağarcığı ile tanınmaktadır. Bu özelliğini, 6. kitapta Harry’ye de dediği gibi, “…çoğu insandan daha büyük düşünebildiği için, yaptığı hataların da daha büyük olduğunu…” söyleyerek kabul eder. Ayrıca Albus Dumbledore, dünyanın en güçlü büyücüsüdür. Ona bu gücü, kimsenin akıl almadığı yüce zekası ve yeteneklerinin verdiğine inanılmıştır.

Gandalf.jpg

Gelelim Gandalf’a…

Gandalf Orta dünyayı temsl eden güçlü bir büyücüdür. 54 tane büyücü ile birlikte bir yerdedir. En güçlüleri Sarumandır. Ama Gandalf’ın gücü ileride Saruman’ı yenecekti. Ölümsür topraklarda Gandalf adı uygun görülmüştü kendisine. Büyücü ırkınının en önemli temsilcilerindendi. Asasını havaya kaldırdığında belirli bir alandaki herkesi yerle bir edebiliyordu. Gandalf, iluvatar’ın orta dünyaya rehberlik etmesi için gönderdiği bilgelerden biridir. bu bilge kişiler çeşitli güçlerle donatılmış olarak orta dünyaya gönderilmişlerdir.Çeşitli güçlerle donanmış olmalarına karşın, kötülüğe karşı tek başlarına meydan okumaları ve olayların doğal akışına güçleriyle müdahale etmeleri yasaktır; çünkü orta dünyada yaşayan özgür halklara bilgelikleriyle yol gösterme şeklinde yardım etmek için gönderilmişlerdir. gandalf, yüce güçler tarafından gönderilmiş rehber güçtür yani.

Gandalf orta dünyaya rehberlik için gönderilen bilgelerdendir. Kötülüğe karşı savaşırken tek başına meydan okuyamaz çünkü zamanı düzenleme yetkisini kullanamaktadır.

Gandalf “Burdan gecemezsin ben gizli atesin hizmetkarıyım amor alevini kullanırım burdan asla gecemezsin. ” demiştir.

Sizce bir çarpışmada Gandalf Mı Dumbledor Mu  ?

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    One Comment

    Kaliteli 10 Adet Türkçe Backlink Sitesi

    21 Aralık Aslında Neydi ? İnsanlar Ne İle Kandırıldılar ?