in

En güzel aşk şiirleri

En güzel aşk şiirleri 1
En güzel aşk şiirleri 2

Aşk şu kısa ömrümüzde yaşayabileceğimiz en güzel duygulardan bir tanesidir. Bazen onun için yaşadığın aklından hiç çıkmaz. Sürekli sevdiğin kişiyi düşünürsün. İşte tam bu anlarda sanat ortaya çıkıyor. Ünlü şairler ustalık eserlerini bu en çok zorlandığı zamanlarda yazıyorlar. Şiirler hele aşk şiirleri tarihin her sahnesinde her döneminde insanlar için çok önemli olmuşlardır. Şiirin en önemli özelliği, insanı içerisindeki duyguları dışarıya nasıl aktarabileceğini kavramış olmasını ortaya çıkarmış olmasıdır. Tarihte hep insanlar içerisindekileri dışarıya vurumunu sağlamak amacıyla sanat yoluna başvurmuşlardır. Bazen bir edebi romanda, yazı da ya da şiirlerde aşk kendine hep en büyük yeri bulur.

Aşk şairleri, iç seslerinde yaşadıklarını dışa vurumla insanlara aktarırken o kadar samimi ve içten olurlar ki insanlar şiirlerini o duygulara daha sıkı tutulur, daha iyi bağlanırlar.

Özdemir Asaf şiirleri

Özdemir Asaf herhalde aşkı en güzel anlatan büyük şairlerimizdendir. Asıl ismi Halit Özemir Arun olan büyük üstat Galatasaray lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul üniversitesi önce Hukuk Fakültesi’ne, sonra İktisat Fakültesi ve Gazetecilik Enstitüsü’ne devam etti. Fakat 1947’de yüksek öğrenimini yarıda bıraktı. İşte şiir konusunda da denemeler verdiği tarihlerde bu zamanlara denk geliyor.İlk yazısı 1939 yılında ‘Servetifunun-Uyanış” dergisinde yayınlandı.


Sana gitme demeyeceğim
Üşüyorsun ceketimi al
Günün en güzel saatleri bunlar
Yanımda kal

Ve daha nice farklı aşk şiirlerini okurları ve tüm edebiyat okurları ile paylaştı. Şiirlerindeki en önemli nokta insanların toplumla oluşan iletişimlerine farklı şekilde anlatabilmesiydi Özdemir Asaf şiirleri gerçekten de çok duygu yüklü şiirlerdir. En çok kullandığı temalar ayrılık, ölüm,sevgi, aşk ve umutsuzluktur. Zaten bir şairinde beslendiği bir kaynak olarak umutsuzluktan çıkarılan umut o tek bir ışık yeterlidir. Şiirleri her edebiyat çevresinde merakla beklenmiş ve insanlar tarafından sevilmiştir. 

 İngilizce whatsapp durumları 

Dünya’da en yaygın olan dil şüphesiz İngilizcedir. İngilizce  kendi kullanıldığı yerel bölgenin dışında tüm dünyada evrensel bir dil haline gelmiş. Sanat, bilim ve daha bir çok konuda büyük bir yer edinmiştir. Ülkemizde de İngilizce çok önemli bir yere sahiptir. İnternet ortamları da insanların kendilerini daha havalı tanıtmalarına olanak sunan bir mecradır. İşte bu nokta da İngilizce sözcüklerden kurulan farklı cümleler ile şüphesiz ilgi çekici olmayı başarmıştır. İngilizce whatsapp durumları olarak bazen komik bazen duygu yüklü bazen de tek bir kelime veya kelime grubuyla çok şeyi anlatan bir durum söz konusu olabilir. İngilizce çok kullanıldığından daha çok insan tarafından anlaşılabilecektir. Siz de İngilizce whatsapp durumlarını okuduğunuz zaman anlayacaksınız bir çok insanı etkileyebilmek o kadar da zor değil. En çok kullanılan evrensel dili kullanarak ilgi çekici bir durum oluşturabilirsiniz.)

Report

What do you think?

Written by sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

C3A7iC3A7ek1

Çiçek Siparişi Verme

Adobe Photoshop GuCC88ncelleme

Fotoshop yap