içinde , ,

Düşünmek Zor Mudur ?

dogru dusunmek
dogru dusunmek
düşünmek

       Düşündüm ne kadar da zor aslında düşünmek. Ya da ne kadar zor değil.  İnsanın iyi bir hedefinin olması ne derecede etkiler mutluluğu veya kaderi ? SENECA’nın bir sözü var : “Bazı insanlar hayatta hiçbir gayeye sahip olmadan yaşarlar. Böyle insanlar bir nehir üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler. Onlar gitmezler; ancak suyun akışına kapılarak akarlar.” Gerçekten de öyle galiba aslında çok kolay bir eylem olan düşünme eylemini hayatımızda fazla uygulamıyoruz. Her şeyin kolayına kaçıyoruz. Düşünmemek için çaba sarf ediyoruz sanki.

   Hayatın sahnesine öylesine kaptırmış ki insanoğlu kendisini artık eylemleri sadece nefes almak olmuş. Dinsel açıdan da, sosyolojik açıdan da düşünmek en önemli olgudur. O yüzden düşünmeye en azından gerektiği kadar zaman ayırabilmeli insanoğlu. Yazımı fazla uzatmayayım ve Chopra’nın bir sözü ile bitireyim “Hayatın amacı, amaçlı bir hayattır.”

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   blog1 Daha kaliteli bloglar 37">

   Daha iyi bir sunum > Daha kaliteli bloglar

   NotDefteri

   Not almak ve blog yazmak..