içinde ,

Dünyanın En Lanetli Yerleri

1

Bran Şatosu

Bran Şatosu 
Dracula’nın kalesi olarakta bilinir.  Transilvanya’da bulunur.
14′üncüyüzyılda inşa edilen Bran Şatosu, Kont Drakula’ya ait olduğu efsaneleriyle ünlenmiş, onlarca Drakula filmi bu şatoda çekilmişti
Şatonun ilk sahibi olan Kraliçe Marie, 1938 yılında şatoyu kızı Prenses Iliana’ya miras bırakmıştı. Bu zamana kadar bir çok film seyrettik bunlar ile ilgili. 

lanetli yerler, ilginç

Myrtles Plantasyonu

St. Francisville, Louisiana’da bulunan bu ev “Amerika’nın en lanetli evi” olarak da bilinir. Yağlı boya tablolarının bir anda canlandığı, duvarlarında kanlı el izleri bulunduğu öne sürülen korku evi olarak ta biliniyor. 

alcatraz

Alcatraz

Bir zamanlar dünyanın en sıkı güvenliğine sahip, Al Capone ve George Kelly gibi ünlü suçluları barındırmış bu hapishane San Fransisco Körfezi’nde ki adada bulunuyor. Hapishane faaliyeti sonlandırılan mekanı ziyaret edenler çığlıklar, aniden kapanan hücre kapıları veya ayak sesleri duyduklarını iddia ediyorlar.

Şimdilerde “Alcatraz” ile ilgili bir dizi çekiliyor. Daha da izleyemedim ama izleyeneniz varsa bir yorum yapabilir mi ? Nasıl bir dizi ? Fragmanını buldum, buyurun belki sizlerde bu diziyi izlersiniz.

İlgili aramalar : Korkunç, Korkunç yerler, ilginç yerler, Lanetli yerler, Alcatraz

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8d6f4099 7f85 478d a583 7d2816788d85

Eurovisiondayız ! Haydi Can Bonomo !

01

Gitmeden Önce Bir Kez Daha Düşünün. Ya Macera ?