içinde , ,

Dördüncü bölüm – Hizmetkar

Joust 743053

Enefora gelirken bütün krallık sanki korkudan kaçmaya hazırdı. Ama o hiç kimseden korkmuyordu. Ve Kral Rayden de bunu biliyordu. Rayden eski tozlu kitaplığına gitti. Yanındaki korumaları dışarıda beklemeleri konusunda uyardı.  Ataları’nın kitaplarını okuyarak belkide bazı kazanımlar elde edebilirdi. Kendine güvenemiyordu. Zihnindeki karışık ve onu rahatsız eden düşünceler artmıştı çünkü.

Joust 743053
 
    Kitabı yavaşça tahta masyaa koydu. Masa Latonlar’dan kalma eski bir masaydı. Ve kimbilir kaç kralın üzüntüsüne, korkusuna, zaferine ortak olmuştu. Rayden kitabı açtı ve okumaya başladı….
-Sen Kral Jarmos soyundan gelen.
-Onlar korkunç, onlar güçlü
-Ama sende güçlüsün.
-Dünyaya hükmedeceksin.
“Tanrı dünyayı yaratırken Eneforayı yeryüzüne gitmek veya gitmemek arasında seçim yapmasına izin verdi.. Enefora Tanrıya karşı çıkan tek varlıktı. Tanrı onu cezalandırmak istiyordu. Ama önce yeryüzüne inebilmeliydi.”
Rayden bir anda kapağı kapadı. Nasıl, yani Enefora Tanrı’nın bir hizmetkarı iken ona karşı mı gelmişti ? Kitabı tekrar okumaya başladı…
Okuduğunuz :Dördüncü Bölüm – Hizmetkar
Diğer bölümler :

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

csariaslanpng2

Cihangir Sarıaslan İle Keyifli Bir Sohbet

fringe 269996

Fringe Ve İzlenimlerim