içinde , , ,

Blogunuzu Oluşturdunuz Ya Sonra..

blog1
blog1

1. Başlık Ve Açıklama Girin

blog1
Blogunuzu oluşturduktan sonra Ayarlar sekmesinde Temel ayarları açın ve Başlık kısmı ile Açıklama kısmına mantıklı ve blogunuzu tanımlayacak bilgiler yazın.
Başlık kısmında blogunuzu oluştururken yazdığınız başlık zaten mevcuttur.Eğer aklınıza daha parlak bir başlık fikri geldiyse onu yazın.Açıklama kısmına ise blogunuz hakkında anlamlı bir açıklama yazın.

2. Blogunuzun Görünür olduğundan Emin Olun

2
Yine Temel ayarlardaki Blogunuz listelerimize eklensin mi? ve Arama motorlarının blogunuzu bulmasına izin verilsin mi? sorularının karşılığındaki seçeneğin Evet olduğuna emin olun.
Blogunuzun arama motorlarında gözükmesini istiyorsanız bu iki seçeneği evet olarak işaretlemelisiniz.

3. Ana Sayfada Gösterilecek Yazı Sayısını Belirleyin

3
Blogumuz’un’un ana sayfasında bildiğiniz gibi 7 kayıt gösterilmekte.Siz de ana sayfanızda kaç adet kayıt gösterilmesini istiyorsanız Ayarlar sekmesinden Biçimlendirme ayarlarını açın ve En fazla şu kadar göster seçeneğini isteğinize göre belirleyin.
Ana sayfa’da kaç kayıt göstereceğiniz blogunuza yazma sıklığına bağlıdır.Eğer her gün yazı yazacaksanız en az 7 olarak belirleyin.Haftada bir iki kez yazacaksanız 3-5 arasında bir değer belirleyin.

4. Saat Dilimini Ayarlayın

4
Yazdığınız yazıların gönderilme tarih ve zamanının doğru olmasını istiyorsanız Biçimlendirme ayarlarındaki Saat Dilimi ayarını Türkiy’ye göre değiştirin yani GMT+02:00 olarak ayarlayın.

5. Yorumları Herkeses Açık Yapın

5
Blog yazılarınıza yaılan yorumları herkesin okuyabilmesi için Ayarlar sekmesindeki Yorum ayarlarında Yorumlar ayarının yanındaki seçeneğin Göster olarak işaretlendiğinden emin olun.
Blogunuzu ziyaret eden herkese yorum yapma imkanı vermek için Kim Yorum Yapabilir? seçeneğini Herkes olarak seçin.
Yorum formunun yeri için en uygunu aynı blogumuzda’da olduğu gibi yazılarınızın sonunda en alt taraftır.Bunu  için Yorum Formunun Yerleştirilmesi seçeneklerinden Aşağıda gömülü kayıt seçeneğini işaretleyin.

6. SPAM Yorumları Engelleyin

6a
SPAM yorumları engellemek için 2 adet ayar vardır.İlki yorum denetlemedir.Yorum Denetleme ayarını Her Zaman olrak işaretlerseniz blog yazılarınıza yapılan yorumlar siz onaylamadan yayınlanmaz.
6b
İkinci ayar ise kelime doğrulamadır.Yorumlar için kelime doğrulama gösterilsin mi? sorusunda Evet seçeneğini seçerseniz.Yazılarınıza yorum yazarken gösterilen bir kelimeyi kutuya girerek yorum yapan kişinin insan mı yoksa robot mu olduğu ayrımı yapılır.

Kaynak :Blog Hocam (Resimlerin birçoğu ve yazı )

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

michael jackson

Earth Songs Ve Michael Jackson

beğen face

Blogunuza Facebook’ta Beğen Kutusu