içinde , ,

Bir Resim Ve Çözülemeyen Sırlar

resimdh9

Sosyofikir sizler için profesörlerin öğrencilerine sorduğu ama cevap bulamadıkları bir soruyu soruyor..
Bir akıl hastası, bu resmi yapmış.Resim oldukça ünlü, ama nedeni ne yapanın akıl hastası olması, ne de nadir bir hastalığa yakalanmış olması.Resmi yapanın bir fobisi var, psikiyatri profesörü onlara bu resmi gösteriyor; dikkatlice bakmalarını, resimde hastanın fobisinin ne olduğuyla ilgili bir işaret olduğunu, bunu bulmalarını söylüyor. Verdiği ipucu da şu: “Ayrıntılara takılmayın, resmin bütününü görmeye çalışın. Eğer tüm cisimler kaldırılırsa resim neye benzer, onu düşünün.”

Profesörün dediğine göre cevaba yaklaşanlar varmış, ama bulan daha yokmuş. Siz Bulabildiniz Mi ?

Cevabı burada: SOSYOFC4B0KC4B0Rİşte açıklamayı sunuyorum şimdide sizlere..

İşte buyrun ;

Resimde kırmızı daireler içine aldığım bölümler işte adamın gerçek fobisidir… Mutlu aile tablosu ve fobisi “Mutluluk”… Ve profesörün dediği gibi  “Ayrıntılara takılmayın, resmin bütününü görmeye çalışın. Eğer tüm cisimler kaldırılırsa resim neye benzer, onu düşünün.”Resimdeki tüm objeleri olduğu gibi ele alarak tüm herşeyi ortadan kaldırdığımızda dairedekiler göze çarpar…İşte buda Mutlu aile tablosu… Ve fobi de “Mutluluk” …

Nedeni mi aşağıdaki resmi inceleyiniz…


SOSYOFC4B0KC4B0R 1
Kaynak: Eski sitemiz www.sosyofikir.blogspot.com

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

5 Yorum

Yorum Bırakın
  1. hocam ben baktım tüm objeleri kaldır resimin bütününe bak vs… bende birtek karanlık kaldı malum geceymiş dedim adam karanlıktan korkuyor heralde

  2. Arkadaşlar sizlerde kendinize ve bütçenize uygun ürünler bulmakta zorlanıyorsanız http://buypasa.com ‘u ziyaret etmelisiniz. http://buypasa.com ‘da herkesin bütçesine ve tarzına göre ürünler bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yine o Bal Reklamı

komp

Obsesif Kompulsif Nedir ? Nasıl Kurtulunur ? Neler Yapmak Gerekir ? 1.bölüm