içinde , ,

“Akil Adam Aklını Kiraya Vermeyen Adamdır.”

a20cdf41 fce9 4e5c 964f 0dbd597dfec1 cats big big big big big big

Dün gece Kemal Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz Üniversitesinde konuştu. CHP, çözüm süreci, Akp ve çözüm sürecine bakışı ve öğrencilerin konu ile ilgili soruları ile ilgili tartıştı, konuştu.

“Bu ülkede 76 milyon kişi de barış istiyor. Chp olarak biz ne yaptık ? Ben bizzat Sayın Başbakana gittim.. Parlemantoda eşit siyasiler olsun. Bu uzlaşma komisyonuna bağlı olarak bir sivil toplum kuruluşu olsun ve bir çözüm oluşsun ve toplumsal uzlaşı sağlayalım. ”  dedi.

“Halka bilgi vermek en önemli şeydir. Bir çözüm süreci konusunda kimse Erdoğanı eleştirmiyor. Biz ona dedik ki Sayın Başbakan gelsin bilgi versin biz de kamuoyu ile paylaşalım. “dedi.

Akil adamları anlamlandıramadığını belirten Kılıçdaroğlu. Akil adam tanımını “Akil adam aklını kiraya vermeyen adamdır.” dedi.

Neden Türkiye Cumhuriyeti Ahalisi diyorsunuz diye gelen bir soruya : Mustafa Kemal Atatürk’te bu şekilde belirtmiştir. O da onun görüşüdür. Demişti. Çünkü ahali derken ilk  anayasa yazılırken ilk başlarda tüm Anadolu halklarını ele alıyoruz diye belirtti.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

3 Yorum

Yorum Bırakın
  1. Çözüm sürecini desteklemek ihanettir de demişti daha önce. Ne dediği belli mi ki bu adamın sanki. Arkasında düşülecek adam değil bu.

  2. birilerinin gücüne gitse de doğruyu söylüyor. kim binlerce şehit verdi bütün bunlar akil insanların umrunda değil birileri kalan köşeleri kapmak için uğraşıyorlar birçok akil seçimlerde milletvekili yada belediye başk. olmak için bu görevleri yapıyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belgium nato foreign affairs council 11 9445 o

Türkiye ABD’yi Azarlamış

İnanılmaz Deniz Yaratıkları