içinde , ,

6.Bölüm Latonlar

Laton kralı Relovan güneşin batışını izliyordu. Güneş yavaş yavaş kendini hüküm sürdüğü yuvasından çekiyordu. Pencereden denizi ve gün batımını izliyordu. Bir güvercin geldi ayağına bağlı bir mektup vardı. Relovan mektubu açtı ve okumaya başladı….

6a00e54ed0df528833014e8921fb90970d 800wi

Kral Relovan

Siz Latonlar ve bizim krallığımız çok uzun zaman birlikte savaştı. Onları yenebilirdik. Ama yenemedik. Kendi iç çekişmemizden gelen düşmanı fark etmedik. Onlar geliyordu. Ama taht kavgaları çok yoğun bir şekilde ilerliyordu. Relovan bize bu savaşta yardım edin. Enefora geliyor. Korkunun hüküm sürdüğü bir dünya ister miydiniz  ? Eğer cevabınız hayır ise yardımcı olun… Dünyayı tekrar insanların hüküm sürdüğü bir yere çevirelim..
                                                                                                                 Kral Rayden

Korku ve dehşet yakındı. İnsanlar neler yaşayacaklarını biliyorlardı. Relovan’ın hüküm sürdüğü krallıkta bile korku hakimdi. Çünkü biliyorlardı ki sıra onlardaydı..

Rayden koskoca bir haritayı masanın üstüne serdi. Tehditi biliyordu. Eneforayı , onun kim olduğunu biliyordu.  Ülkesini kurtarmalıydı. Kendine geldi. Ordu kendisini hazırlıyor, çalışıyordu. Feron eve gidiyordu. Kendisinden emin, güvenli bir ordu yoldaydı. Relovan korkuyordu. Ama toplumda belli olmamamlıydı. Ülkesini seviyordu. Ona destek olmalıydı.

Bir anda koşmaya başladı. Günün tam ortası idi. Haykırdı.

“Halkım, eğer yakalanmamak istiyorsanız savaşın. Onlar geliyor.”

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

125px Flag of the Turks and Caicos Islands.svg

Turks And Caicos Adalarına Gidelim.

logo

Webiyi.Com Kurucusu Uğur (Linux)