içinde , ,

45 Kere Düşen Cüzdan Sahibini Yine Buldu

Screenshot 6
Screenshot 6
Screenshot 6

Dubai, Birleşik Arap Emirliklerinin şüphesiz en güzel ülkesi. Çok fazla zengin bulunduran ülkedeki liman en büyük ticaret limanı olma özelliği taşıyor. İşte böyle bir ülke olan Dubai’de sosyal bir araştırma yapan gençler bir deney yapmaya karar vermişler. Bir adam cüzdanını sürekli cebine koyar gibi yapıp düşürüyor.Arkadan gelen Arap hemen adamı durduruyor ve “cüzdanınızı düşürdünüz”. diyor. İşte bu olay tam 45 kere denenmiş ve sonuç hep aynı. Dubaide hırsızlık olayları oranı da az, görüldüğü gibi deneyde de bu gözüküyor.
                                                          İşte Dubai’den bir görüntü.

DowntownDubaiOverview

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

13 Yorum

Yorum Bırakın
  1. Dubaiyi gibi zengizn bir ülkede bunun olmaması nomal. Açlık ve Zenginlik düzeyi düşük ülkelerde ise bu durum tam tersi olması bir okadar nomal…

  2. Demekki Dubaide insanlık ölmemiş abi yaw. Tabii işin şakası ne kadar güzel bir şey aynı şey neden bizim memlekette yok..

  3. Bu ülke gayet zengin ve refah içinde bir ülke bu tür olarların olmaması gayet normal. farklı bir ülkeyi ele alırsak onlarında tam tersini yapmalarıda bunun kadar normal. eşit dağılımın olmadığını kanıtı olduğunu düşünüyorum

  4. Dubai halkının maddi durumu genel olarak son derece iyi olduğundan dolayı cüzdan 45 sefer düşürülmesine rağmen sahibine verilmiş, diğer ülkelerde maddi durum sebebiyle sonuç farklı olabilir.

  5. Dubai halkının insanlara olan saygısı ve yeterince zengin olması bu deneyi başarısız yapmış. İnsanların kimsenin parasına ihtiyacı yok ki.

  6. Dünyada nerede olursa olsun güzel insanlar hala var. İyi yürekli 45 kişi de Dünyayı yaşanabilir kılabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

godaddy will no longer sell cn chinese domain names 21

Sitemin başına www yazmadan giriş yapamıyorum. Sorun çözüldü, İşte çözümü..

Tek Hareketi Fili Durdurmaya Yetti.