içinde ,

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 nisan ulusal egemenlik ocuk bayram 1
23 nisan ulusal egemenlik ocuk bayram 1

Bugün 23 Nisan, meclisimizin açılışı ve tüm dünyaya armağan edilen o mükemmel çocuk bayramı.. Dünyanın bir çok ülkesinden çocuklar Türkiye Cumhuriyetine geldi. Ve bu coşkuyu hep birlikte kutluyorlar. Birçok sivil toplum kuruluşu, markalar çocuklarla ilgili farklı etkinlikler düzenliyorlar. 

23 nisan ulusal egemenlik ocuk bayram 1
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde etkinliklerle kutlanıyor. Başbakan Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katılmadı.

Bu sene Stadlarda değil bayramlar..

Bunu duymak bilr ne kadar kötü. Stadlar milletlerin bayram kutlamalarının yapılması gereken yerdir. Gelişmiş ve ileri demokrasiye sahip ülkelerde görüyorsunuz bayramlar nasıl kutlanıyor. Örneğin domates festivalini düşünün. Kimse onları gereksiz olarak görmüyor, görmeyecek Çünkü bunlar milli değerlerdir. Sunay Akın’a bu soru sorulduğunda kendisi şöyle cevap veriyor. “Milletler, dünya, ülkemiz gelişimini siyasetçilerin konuşmalarına ve görüşlerine göre değil, çocukların hayallerine göre şekillendirirler.”

Oyuncaklar Çok Önemli Ama Türkiye’de Stopaj %18

Oyuncaklar bireylerin sonraki yaşamları için çok önemli bir yere sahiptir. Türkiyede bu çok farklı işliyor. Türkiye’de oyuncaklar lükse giriyor.  Düşünebiliyor musunuz ? Bir ülkede en önemli gelişim sağlamak için çocukların ilerlemesinden bahsediliyor. Fakat onların hayallerini güçlendirecek yegane şey oyuncak iken lüks tanımı getiriliyor. Garip.
“Çocuk olma”, “Çocuk musun sen ?” gibi sözlerden kaçınılmalıdır.

Biliyorsunuz meclisimizde de toplumsal yaşamda da insanlar birbirlerine sinirlendikleri zaman hemen iki üç cümle gelir akla.. “Çocuk musun sen ?” vb. bunlardan kaçınılmalıdır. Çünkü ülkemizin gelişmesi çocuklarla yükselecektir.

                            23nisan

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rocket blogger template

Rocket Blogger Teması

838327 htmansetyeni

Heyecan, Sevinç, Mutluluk Gözyaşları..