içinde , ,

2012 Ygs Taban Puanları

ygs
ygs


ygs, ösym, osym

2012 Ygs Taban Puanları konusu hakkında bir yazı yazacağım. Burada YGS bazında üniversitelerin taban puanlarını görebileceksiniz.
Açıköğretime girebilmek (AÖF) ve Lys (Lisans Yerleştirme Sınavı) sınavlarına girebilmek için yeterli olacak Ygs (Yükseköğrenime Geçiş Sınavı) Taban Puanları şöyle olacak
:Sınavsız geçiş dışındaki önlisans ve açıköğretim programlarını tercih edebilmek için en az 140 YGS puanı gerekirYGS puan türlerinden en az birinden 180 puan alan adaylarLYS sınavlarından istediklerine girme hakkı kazanırlar. Lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde en az 180 puan almak gerekir. Umarım başarılı olursunuz. 🙂

Aşağıda verilen Tablo-3A ve Tablo-3B sizi doğrudan Ösym’nin kendi sitesine yönendirecektir. Burada Ygs puanlarını görebileceksiniz. 


TABLO-3A       
TABLO-3B 

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ureeka blogger template 1

Ureeka Teması

google adsense

Google Adsense’ye Kabul Edilmek İçin Altın Kurallar