içinde ,

180 Yıllık Deneyim Generali Sigorta

maxresdefault
maxresdefault

Sigorta hepimiz için önemli bir şeydir. İnsan olarak her an gelebilecek her türlü tehlikeye daha da önemlisi tehlike geldikten sonra oluşacak sonuçlara karşı savunmasız olabiliyoruz. İşte sigorta burada devreye giriyor.Sigorta, sigorta şirketinin, sigortalının ödediği bir prim karşılığı, çeşitli rizikolara karşı hasarını güvenceye aldığı bir sözleşmedir. Aynı zamanda toplumsal bir dayanışma sistemidir.
Sigorta sistemi içerisinde katılımcı ne kadar fazla olursa, risk daha fazla kişi ile paylaşıldığından zarar da doğal olarak azalır. Generali sigortanın nasıl ve ne zaman kurulduğuna gidelim bakalım bu sigorta şirketi ne zaman nerede ve neden kuruldu ? 19.yüzyıl başları önemli bir ticaret merkezi olan trieste, imparatoriçe Maria Theresa tarafından serbest liman statüsüne alındı ve Avusturya – Macaristan İmparatorluğu’nun uluslararası ticarete açılan kapısı oldu. Bu yoğun ticari hayat, bir sigorta şirketine olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştı. Avusturyada yaşayan bu tüccarlar Aralık ayının 26’sında 1831 yılında Assicurazioni generali s.p.a. şirketini kurdular. Kuruluşundan birkaç ay sonra, generali tüm imparatorluğa yayıldı ve hemen ardından başlıca Avrupa ülkeleri ile balkanlar ve Doğu Avrupa’da söz sahibi olmaya başladı. bu sınır tanımayan yapılanma Afrika, Asya, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzandı.Gelelim şirketin Türkiye’de nerede bulunduğuna genel müdürlük dışında bulunan bölge müdürlükleri aşağıdaki gibidir;

* Ege bölge,
* Güney Doğu Anadolu bölge,
* İç anadolu bölge,
* Karadeniz bölge,
* Marmara bölge şeklindedir.

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1.000.000tC4B1k27adoC49Fru 29

1 Milyon Tıklanmaya Gelirken Sosyofikir Sizlerle Büyüyor

1056681 620x410

En Çok İnsan Öldüren Canlılar