içinde , , ,

0.faceye Veda

0 facebook
0 facebook
0 facebook

Bir çoğumuz kullanıyor 0.facebook’u daha doğrusu kullanıyorduk mu demeliyim ? 🙂 Evet yanlış duymadınız bu kez facebook ve operatörler arasındaki anlaşma bozuldu. Bundan sonra 0.facebook.com’dan internete giremeyeceksiniz.. Bundan sonra facebook’a telefondan girmek isteyen vatandaş şöyle bir yazı ile karşılaşacak..

“Üzgünüz, operatörün artık 0.facebook.com sitesini desteklemiyor. Facebook’u cep telefonundan kullanmaya devam etmek için m.facebook.com sitesine git (veri kulllanımı ücretlerine tabi olabilir ) ve/veya Facebook SMS’i etkinleştir. ” yazıyla karşılaşacaklar.

 Facebook ücretsiz özelliğini kapatmasıyla birlikte artık ücretsiz Facebook erişimi tarihe karışıyor. Facebook’a cep telefonlarından giriş yapmanın tek yöntemi, yolu ise telefonunuza para vererek TL yüklemek ve ya internet paketi yaparak ulaşmaktır. Bu durum Facebook kullanıcılarını ne kadar üzse de internette yeni bir döneminde habercisi olduğunu gösteriyor.

Facebook ise bu durumu daha önceden operatörler tarafından kullanıcılarına mesaj atarak bildirmişti. Bu mesajı görmeyenlerin üzülecekleri bellidir. Facebook’ta bu ücretsiz devrin kalkması kullanıcılarını derinden etkileyeceği açıkça ortadadır.

Kaynak ; holiganturk.com

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sosyal medya

Blogger Yazılarınıza Resimli Benzer Konular Eklentisi

Sitenize Eklenen Resimlere Otomatik Site İsminizi Yazdırın