Bilim Kurguda Çığır Açan Evrensel Filmler

i

Bilim Kurguda Çığır Açan Evrensel Filmler

Bilim – Kurgu denince akıla gelen şeyler elbette ki hemen uzay yolculukları, robot istilaları, makineler, zombiler, virüs salgınları, daha önce hiç görülmemiş yaratık istilaları, zamanda yolculuk, gelecek ve geçmiş arasında geçişler, inanılmaz süper kahramanlar ve daha sayamadığımız pek çok şey gelmekte. Bilim Kurgu Filmleri
severler genellikle başka hiç bir film türünü sevmezler. Çünkü bu kategori izleyicisi genellikle hayal dünyasını yoğun olarak besleyen ve ufku geniş olan insanlardır. Peki küresel çapta bilim – kurgu’yu bugünlere taşıyan evrenselfilmler hangileridir? Hep birlikte inceliyoruz.

13. Kat / The Thirteenth Floor (1999)

Bir gökdelenin 13. Kat’ında beraber büyük bir similatör inşa eden iki arkadaş bu similatür sayesinde zaman yolculuğu yaparak diledikleri zamanda ve yerde maceralar yaşayıp geri dönmektedirler. Bir seans sonrası uyanan iki arkadaş patronlarının öldürüldüğü bilgisini alırlar. Üstelik baş şüpheli onlardır. Ve garip olan şudur ki hafızalarında bazı delikler son seans sonrası açılmış ve belli zamanları hatırlamıyorlardır.

Prometheus (2012)

Uzay araştırmaları yapan bir şirketle beraber bir grup bilim adamı uzak galaxide olan bir gezegeni incelemeye yola çıkarlar . Fakat bilmedikleri tek şey gittikleri galaxiye kendilerini götüren şirketin bu gezegende insanlığın yaratıcısı olarak gördükleri bir ırkın peşinden gittiğidir.

Yapay Zeka (2001)

Bilinmeyen belirsiz bir gelecekte insanlar hayatlarını kolaylaştırmak için robotlar üretmişlerdir. Tamamen insan silietinde olan çocuk robot David deneme süreci olarak çocukları komada olan bir ailenin yanına üvey evlat olarak verilir. David tamamen sevmeye programlanmıştır. Fakat öyle mi kalacaktır?
Ölümcül Deney / Resident Evil (2002)
Umbrella şirketi insanlığın hayatını kolaylaştırmak adına bir çalışma yaptığını iddia etmektedir. Fakat işler istenildiği gibi gitmez. Dünyaya bir salgın olarak yayılan virüs sonrası tüm insanlık zombi istilası altında kırılacaktır. Tüm bunların arasında bulunan Alice’nin başından geçen hikayeler tam 7 seri olarak çekilmiş ve dünyada büyük alkış toplamıştır. Tartışmasız bugüne kadar çekilen en iyi zombi serisi ünvanına layık görülen film Bilim – Kurgu dalında çığır açmış bir filmdir.

Transformers (2007)

Ölümcül Deney’in zombi dalında yaptığı başarılar gibi robot ve makina istilası üzerinde gelmiş geçmiş en iyi bilim – kurgu film serisidir. Cybertron gezegeninde bulunan kötü düşünceli robotlarla savaşan farklı bir ırk bu gezegenden savaş sonrası kaçarak dünyaya gizlenmiştir. Fakat birgün ortaya çıkmak zorunda kalan bu robotların peşine düşen kötü robotlar dünyayı işgal planına girişir. Dünyanın kaderi ne olacaktır?

Kelebek Etkisi (2004)

Zaman kırılması ve yolculuk hakkında en iyi filmler arasında aday olan Kelebek Etkisinde başrol oyuncusu zaman içinde dilediğinde yolculuk yapabildiğinin farkına varır. Üstelik bu yolculuklar esnasında yaptığı davranışların gelecekte ki hayatı etkilediğini gören Evan, bazı kötü şeyleri değiştirmeye karar verir. Fakat yaptığı davranışlar kötüleri düzeltmeye değil iyileri kötü yapmaya başlayınca vicdan azabından çok kötü olur.
Bilim – Kurgu sevenlerin pek çoğu bu filmlere bayılır. Evrenselfilmlerim.net olarak sizlere tüm bu filmleri hd film izleme seçeneği il sunuyoruz. En son çıkan filmler, en yeni filmler sitemizde film izle
mek isteyen izleyicilerle buluşuyor. Online film izlemenin merkezi olan sitemizde dilediğinizde bunlar ve türevlerini 4k film izleme seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Her zaman film sektöründe öncü olan sitemiz sizleri en kaliteli ve en hızlı şekilde istediğiniz tüm filmlere ulaştırıyor. Kota dostu olarak da izleyebileceğiniz filmler akşam keyifleri için tam olarak burada.