içinde

İyi Bir Pil Ömrü İçin iPhone Ayarları Nasıl Olmalıdır ?

iphone x 18
iphone x 18

Sayfa İçeriği

Dünyada en çok kullanılan akıllı telefonlarından birisi olan Iphone, içerisindeki ayarları tamamen kendinize göre düzenleyebileceğiniz bir Ayarlar menüsü bulunuyor. Bu uygulama üzerinden akıllı telefonunuzu kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz.

#1

IMG 3966 576x1024

Ayarlar ==> Wi-Fi menüsünde kablosuz ağ bağlantınızın sürekli etkin kaldığından emin olun. Bunun nedeni, hücresel ağınızın açık olması durumunda çok fazla pil tüketmesi. Bundan dolayıdır ki Iphone  akıllı telefonunuzda kablosuz ağ bağlantısını tamamen kapatma gibi bir özellik bulunmuyor..

#2

IMG E300FE7F3EB0 1 576x1024

Bluetooth bağlantısını kullanmıyorsanız kapalı durmasına özen göstermelisiniz. Ayarlar menüsünden Bluetooth bağlantısını kapatabilirsiniz.

#3

1 1

Ayarlar menüsünde Hücresel kısmının en altında yer alan Icloud Drive  ve Wifi Yardımını kapatın. Wifi bağlantınız olmadığı veya zayıf olduğu durumlarda hücresel ağınızın internetini kullanabilir. Bunun sonucunda hem internetiniz biter hem de şarjınız daha az gitmeye başlar.

#4

3

Ayarlar > Bildirim menüsü üzerinden uygulamara göre bildirimleri kişiselleştirebilirsiniz. Bildirim almanızın önemli olmadığı uygulamalar için bildirimleri kapatmak pil ömrünüzü artıracaktır. Ayrıca bildirim önizlemelerini iPhone’unuz kilitliyken gizlemek için Önizlemeleri Göster seçeneğinden “Kilitli Değilken” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Rapor

Yönetici

sosyofikir tarafından yazılmıştır.

Sosyofikir.Com'un kurucusu ve yöneticisi

Yönetici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne düşünüyorsun?

1 nokta
Oyla downvote
erkek sırt çantası

Erkek Sırt Çantası Modelleri

5aa37c432269a237606c2be7 1

Sosyal Medya İnsana Ne Tür Zarar Veriyor ? BBC Makalesi (Listeyi aç) ( 4 teslimi)