Yeni Nesil Böcek İlaçlama

Fare, Pire, Hamam Böceği….

Başlıkta sıraladığımız böcek ve haşere türleri, ülkemizde en çok şikâyet edilen haşere – böcek sorunları arasında gösterilebilirler. Tabi sadece bu kadarla kalmayan türler, sayıları binlerle ifade edilen farklı türler de olabilir. Dolayısıyla kullanılan tek bir kimyasal ya da zehir, karşılaştığınız farklı türlerdeki haşerelerle baş etmenizi sağlamayabilir.

Böcek İlaçlama İstanbul linkini kullanarak kendi web sitelerine ulaşabildiğiniz Metkim Böcek İlaçlama, “yeni nesil böcek ilaçlama” şeklinde adlandırdığı yöntemleri kullanarak haşerelerle mücadele eden bir firma. İstanbul çapında belediye kurumlarına ve devlet kurumlarına hizmet veren firmanın binlerce bireysel müşterisi de bulunuyor. Ulusal TV kanallarında kullandıkları yöntemler, doğru böcek ilaçlama uygulamaları hakkında bilgiler de veren firma, sektöründe İstanbul’un ve Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Bu nedenle haberimizi, şirketin web sitesinden aldığımız doğru böcek ilaçlama yöntemleri hakkında bilgilerle hazırladık.

Yeni Nesil Böcek İlaçlama

Yeni nesil böcek ilaçlama olarak adlandırılan yöntemler, farklı haşere türleri için uygun ilaçlama yönteminin belirlenmesi ve sağlık örgütlerinin insan sağlığına zararsız olduğunu onayladıkları uygun kimyasallar kullanılarak böcek ilaçlama uygulamalarının yapılması olarak anlatılabilir.

Örnek vermek gerekirse, fare ilaçlama yöntemi fare istasyonu olarak isimlendirilen kilitli kutulara mum blok olarak adlandırılan katı ilaçlar bırakılması yoluyla yapılıyor. Özellikle iş merkezleri veya fabrikalar, depolar gibi yerlerde kullanılan bu yöntem, ilaçların kedi, köpek gibi evcil hayvanlara zarar vermesini ya da olumsuz hava koşullarından etkilenmelerini önlüyor. Fareler bu istasyonda bulunan ilaçlardan yediklerinde ve ardından su içtiklerinde zehir kanlarına karışıyor ve kısa sürede ölmelerini sağlıyor.

Farklı haşere türleri için kokusuz ve kokulu ilaçlama, jel ilaçlama, larvasit ilaçlama, hacimsel mücadele gibi farklı yöntemler ve farklı kimyasallar kullanılıyor. Haşere türüne ve sorunun niteliğine / büyüklüğüne göre tespit edilen yöntem, tüm böcek ve haşere sorunlarından en kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor.