Kredi Koruma Sigortası Nedir?

kredi koruma sigortası

Kredi Koruma Sigortası Nedir?

İhtiyaç kredisi ya da ev kredisi kullanmak isteyenler öncelikle koruma sigortası hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Çok sayıda kişi kredi koruma sigortası hakkında bilgi sahibi olmadığından ileride çeşitli mağduriyetler yaşayabiliyor. Oysa bu olası mağduriyetleri ortadan kaldırmak mümkün ve bunun için rotanızı kredi koruma sigortasına çevirmeniz gerekiyor. Tam ve daimi maluliyet durumunda devreye giren bu sigorta daha önce kullanılan kredi miktarını kapatmak için hazırlanan bir sigorta türüdür. 

Ancak bu noktada kritik bir konudan da söz etmek gerekiyor. Kredi koruma sigortası yaptırmış olmanız, daha önce kullandığınız kredi tutarının tamamının kapatılacağı anlamına gelmez. Kredi koruma sigortası yaptırırken poliçenizde belirtilen limitler dahilinde bir ödeme yapılıyor. Bu ödemenin yapılması için de tam ve sürekli bir maluliyet durumunun olması gerekiyor. Bununla birlikte yine poliçeniz kapsamına alınması durumunda hastanede yatmanız halinde de masraflarınızın karşılanması bu sigorta ile mümkün olabiliyor. 

Kredi Koruma Sigortası Yaptırmanın Avantajları

İşsizlik ya da geçici olarak iş göremezlik istisnasız herkesin başına gelebilecek durumlardan biridir. Böyle durumlarda ekonomik olarak dengenizin alt üst olması uzun sürmez. Dolayısıyla bu tür beklenmedik durumlara karşı bir önlem almanız gerekiyor ve bu önlem de kredi koruma sigortası olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda öncelikle kullandığınız kredi taksitleri sizi strese sokacaktır. Ancak kredi koruma sigortası yaptırmış olmanız durumunda kullandığınız kredinin aylık taksitleri, poliçenizde belirtilen limitler dahilinde karşılanıyor. 

Finansal güçlükler yaşamak istemeyenler için ideal bir seçenek olan kredi koruma sigortası için gayet makul rakamlar sunan kuruluşlar da bulunuyor. Tercihinizi bu kuruluşlardan yana kullanmanız durumunda gayet makul ödemeler eşliğinde kredi koruma sigortası yaptırabilirsiniz. Ancak öncesinde bu sigorta türü hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanızda fayda var. Bunun için de hemen BNP Paribas internet sitesine tıklayabilirsiniz. 

Hangi kredi türleri için kredi koruma sigortasından faydalanabileceğiniz gibi konularda detaylı bilgi alabileceğiniz bu internet sitesi üzerinden söz konusu sigorta için başvurunuzu da yapabilirsiniz. Online olarak başvuru işleminizi dakikalar içerisinde yaparak hemen değerlendirme aşamasının başlamasını sağlayabilirsiniz. Ancak öncesinde mutlaka genel şartlar bölümüne göz atın.