EVDE GÜVENLİK SİSTEMİ KULLANMAK NEDEN ÖNEMLİ?

Hırsızlara karşı evinizi ve sevdiklerinizi korur

Evler için güvenlik sistemi kullanmanın en önemli ve başlıca sebebi davetsiz misafirlere karşı evinizi, kendinizi ve değer verdiklerinizi korumaktır. Araştırmalara göre alarm sistemi bulunmayan evler, bulunan evlere göre hırsızlar tarafından birkaç kar daha fazla hedefleniyor. Sadece bunu düşünerek bile alarm sisteminin varlığının kendiliğinden bir ön koruma sağladığı çıkarımını yapabiliriz. Bazı durumlarda hırsızlar evde birilerinin olduğunu fark etmeden içeri girmeyi deneyebilirler. Bu durumda fiziksel saldırıda bulunma ihtimalleri artar. Alarm sistemi varsa sesli uyarı sayesinde hırsızlar bu konuda uzaklaşmaya daha meyilli olurlar veya evde bulunanlar korunmak ve kaçmak için yeterli zamanı bulabilirler. Bu süreçte güvenlik güçleri de eve doğru yola çıkmış olur.

Yangına ve acil durumlara karşı koruma sağlar

Güvenlik sistemleri dendiğinde genelde akla ilk olarak hırsızlık gelir ama aynı zamanda ev sahiplerine farklı güvenlik önlemleri de sağlar. Duman ve yangına karşı erken uyarı verme özelliğine sahip alarm sistemleri bu konuda da sizin ve değer verdiklerinizin güvenliğini sağlar. Sadece dumanı değil aynı zamanda ani ısı değişikliklerini de fark eden sistemler daha geniş çaplı bir uyarı sağlar. Ortaya çıkabilecek küçük bir alevin 30 saniye içerisinde geniş çaplı bir yangına dönüşme ihtimali bulunuyor. Ve ardından birkaç dakika içerisinde ev nefes alınamayacak oranda dumanla dolabiliyor. Bu durumda erken uyarı sisteminin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

Karbon monoksit zehirlenmesine karşı ailenizi korur

Doğal gaz gibi kaynaklarda oluşabilecek bir kaçak ya da arızadan, renksiz ve bazen neredeyse kokusuz bir şekilde ortaya çıkabilen karbon monoksit, kısa sürede evde bulunan herkesi zehirleyebilecek zehirli bir gazdır. Solunduğu anda oksijene göre çok daha hızlı bir şekilde kana karışan bu gaz, fark edilmezse ölümcül sonuçlar ortaya çıkarabilir. Ev güvenlik sistemlerinde bulunabilen karbon monoksit dedektörü ile bu tip vakalara karşı uyarı sistemi ile hayatınız kurtulabilir.

Değerli eşyalarınızı korur

Sadece teknolojik aletler, nakit veya mücevher gibi parasal değeri olan eşyalarınız değil aynı zamanda sizin için manevi öneme sahip eşyalarınız da çalınabilir. Evinize hırsız girmesinin verdiği psikolojik rahatsızlık hissi bir yana aynı zamanda kaybedilen değer verdiğiniz eşyalarınız da sizi ekstra üzmeye yeter. Alarm sistemlerinin tek başına hırsızlara karşı caydırıcılığının yanında alarm sistemine rağmen eve giren hırsızlara karşı güvenlik güçlerini uyararak yakalanma ihtimallerini de artırır. Kısa sürede eve ulaşabilecek güvenlik güçleri talihiniz de yanınızdaysa ev güvenlik sisteminiz sayesinde hırsızları da yakalayabilir, değerli eşyalarınızı kaybetmemiş olursunuz.

Evinizi uzaktan izlemenize olanak verir

Bazı ev sahipleri için evde olmadıkları anda evlerini izleyebilmeleri çok önemlidir. İnternete bağlı telefon, tablet vb. bir cihazdan evlerinde bulunan güvenlik kameralarını kesintisiz bir şekilde izleme fırsatına sahip olmak herhangi bir endişeniz varsa içinizi rahatlatma konusunda yardımcı olur. Uzaktan izleme ve kontrol özelliğine sahip bazı alarm sistemlerinde aynı zamanda evdeki sıcaklığı, kombiyi, alarmı açıp kapamayı, evin kapısını açmayı vb. kontrol edebilmek mümkündür. Bu uzaktan erişim özellikleri sayesinde sağlanan rahatlık da bu sistemlerin ekstra bir özelliğidir.

Huzur sağlar

Evde alarm sisteminin bulunmasının en büyük katkılarından biri de huzur sağlamasıdır. Çevrenizde yaşanan ya da bir tanıdığınızın anlattığı hırsızlık olayından sonra kendi kendinize yazacağınız senaryoların ve gerçekleşme ihtimali olan kötü olayların karşısında sağlayacağı rahatlık ve güvenlik hissi alarm sisteminin önemli faydalarından biridir. Ayrıca örneğin evde hareket kabiliyetleri kısıtlı yaşça büyük insanlar bulunuyorsa, kaçmak gibi (örneğin yangından) hız gerektiren kötü olaylar karşısında alarm sistemlerinin yetkililere haber vermesi sayesinde kurtulabilirler. İlaveten evde çocuklarını yalnız bırakmak durumunda kalan aileler ve işleri gereği uzun süreler ev ve şehir dışında çalışması gereken kişiler için de evde alarm sistemlerinin varlığı huzur sağlamaktadır.

Pronet’le hepsine sahip olun

Hırsızlara karşı evinizi ve sevdiklerinizi korumak, yangına ve karbon monoksit zehirlenmesine karşı korunmak, değerli eşyalarınızı korurken evinizi izlemenize olanak vermek Pronet Güvenlik ve Alarm Sistemleri’nin öncelikli faydalarındandır. Türkiye’nin en çok tercih edilen alarm sistemi olan Pronet Güvenlik ve Alarm Sistemleri’yle tanışın, hayatınıza katacağı güvende olma hissini yaşayın.

Detaylı bilgi için https://www.pronet.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.