Saç Ekim Operasyonu Hakkında Bilmedikleriniz!

aslitarcanhairclinic.com

Söz konusu saçlar olduğunda kişiyi saç kayıpları kadar etkileyen bir başka faktörde saçların beyazlamasıdır. Bu beyazlama her ne kadar bir çok anıyı içinde saklasada, diğer yandan yılların katmış olduğu tecrübe anlamına gelmiş olsa da, yine de çok iç açıcı bir değişim olarak nitelendirilememektedir. Hele de kalıcı saç kaybı sorunu yaşayan kişilerin üstüne birde beyazlama sorunu ile mücadele edecekleri konusu bazen can sıkıcı bir durum haline gelebilmektedir. 

Bazen de toplumda yer alan saç ekim işleminin kişinin baş kısmına ekilecek olan saçların sanki farklı bir kişiden nakil edilecekmiş gibi düşünülmesi sonucunda daha erken beyazlaşacağına dair bir inanış ortaya çıkmaktadır. Ancak, saç ekim uygulamaları kapsamında kesinlikle böyle bir olgu yoktur. O nedenle de içiniz rahat olsun. Kalıcı saç kayıplarınızdan sonra transfer edilen saç kökleri tamamen kişinin kendisine ait olan yapılardır ve Saç Beyazlaşma Süresi diğer mevcut saç telleri ile aynı düzeydedir. 

Ekilen saç kökleri belirli bir zaman sonra saç derisine tamamen tutunacak ve vücudun olağan durumuna adapte olacaktır. Dolayısı ile de kişinin diğer saç telleri ile aynı özellikleri göstermeye devam edecektir. Burada küçük bir ayrıntıya değinmekte fayda vardır. Saç ekimi merkezindeseçilecek olan saç kökleri, saç derisinin en dayanıklı ve sağlıklı bölgeleri arasından seçilmektedir. Bu durum muhtemel beyazlama ihtimalini az da olsa geciktirmektedir.

Ense Bölgesinden Saç Kökü Toplanması

Saç dökülmeleri sonucunda kısmi saç açılmaları ya da kellik mağduriyeti yaşayan kişiler saç ekiminden faydalandıktan sonra bu sorun ile ikinci bir kez karşılaşmak istemezler. Hele de ekim yapılan köklerin dökülmesi danışanlar üzerinde çok büyük hayal kırıklığı etkisi yaşatır. Bu nedenle de bu sorunlar ile yeniden mücadele sürecine girilmemesi adına saç ekimi için dökülmeye en dayanıklı saç köklerinin bulunduğu bölgeden yani ense bölgesinden alım yapılır. 

Bu bölgede tabii ki ense bölgesidir. Aslı Tarcan Hair Clinic merkezimizde alanında başarılı uzmanlarımız tarafından yapılan saç ekimi operasyonlarında da genel olarak ense bölgesindeki saç kökleri tercih edilmektedir. Zaman zaman bu durumun istisnai durumları da yaşanmaktadır tabii ki. Çünkü saç ekim uygulamaları tamamen kişiye özel olarak planlanan işlemlerdir. Ense bölgesindeki saç kökleri diğer bölgelere göre hem daha geç dökülür ki bazı durumlarda hiç dökülmez, hem de beyazlaması çok daha yavaştır. 

Bu durum biraz genetik faktörlere göre de değişkenlik göstermektedir. Genel olarak danışanların aile geçmişlerine doğru kısa bir yolculuk yapıldığında bu konu ile ilgili en doğru tespit yapılmış olmaktadır. Eğer ki, danışanın aile geçmişinde erken yaşta saç beyazlaması hikayesi mevcut ise, bu konuda yapılacak pekte birşey yoktur maalesef. Ekilen saç kökleri de erken tarihte beyazlayacak anlamına gelmektedir.