içinde ,

Nasır Bakımı, Medikal Cilt Bakımı ve Daha Fazlası!

Nasır Bakımı Medikal Cilt Bakımı ve Daha Fazlası
Nasır Bakımı Medikal Cilt Bakımı ve Daha Fazlası

Nasır Bakımı, Medikal Cilt Bakımı ve Daha Fazlası!

 

Günümüzde medikal cilt bakımı ve nasır bakımı işlemlerine ilgi giderek artıyor. Her daim bakımlı görünmek isteyen kadınlar ve erkekler medikal cilt bakımına ağırlık verirken nasırdan da şikâyetçi iseler nasır bakımına başvuruyorlar. Beautyderm tarafından yapılan nasır bakımı ve medikal cilt bakımına dair önemli bilgileri paylaştık. İşte, detaylar!

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

 

Cildin sağlıklı görünmesini sağlamak ve cildi temizleyebilmek adına cilde uygulanacak olan derin temizliğe medikal cilt bakımı denilmektedir. Bu uygulamada cilt tipi ve cildin ihtiyacı olan şeyler önemsenir ve dermokozmetik ürünler ile uygulama gerçekleşir. Güneşin zararlı ışınları, düzensiz ve yanlış beslenme, fazla alkol ve sigara tüketimi vs. gibi birçok dış faktör sebebiyle ciltte deformasyonlar gerçekleşebilmektedir. Bu deformasyonlar ve yaş ilerlemesi ile meydana gelen kırışıklıkların da önlenebilmesi amacıyla cilde medikal cilt bakımı uygulaması yapılmalıdır. Medikal cilt bakımı, ortalama olarak 1,5-2 saat sürüyor ve cilde oksijen takviyesi yapılır, ciltte meydana gelen gözenekler temizlenir, cilde canlılık ve parlaklık kazandırılır, tazelik verilir ve toksinler de ciltten tamamen bu uygulama sayesinde atılır.

Medikal Cilt Bakımı Herkese Uygulanır mı?

 

Medikal cilt bakımı uygulamaları, kimyasal herhangi bir uygulama olmadığından her yaştan insana, cinsiyete uygulanabilmektedir. Tek aranan, uygulama yapılacak olan kişinin hasta olması, hamile olması vs. gibi durumlar da uygulamaya herhangi bir engel olarak görülmemektedir. Yani ksıacası herkese uygulanabilmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları Neler?

 

Medikal cilt bakımı ile cilt üzerinde, deri altında bulunan ölü hücreler, meydana gelen kir ve yağlar, makyajlardan kalan artıklar da temizlenir. Cilde ihtiyacı olan nem ortamı sağlanır ve cilt canlı ve güzel görünsün diye lekelerin de renkleri hafif bir şekilde açılır. Ciltte sıkılaşma sağlanır ve cildin beslenebilmesi için gerekli olan oksijen cilde enjekte edilir. Canlı hücreleri cilt yüzeyine çıkarır ve ölü hücreleri de vücuttan uzaklaştırarak metabolizmayı dengeye sokar. Günlük olarak yapılan işlemleri etkili hale getirir ve cilt bu sayede, yapılacak olan günlük bakımdan da daha fazla fayda görür.

Nasır Bakımı

 

Basıncın ve sürtünme gibi olayların artış gösterdiği bölgelere vücut direnç sağlamak amacıyla keratin sentezi yollar. Yani bu bölgelerde vücudun kendini koruyabilmesi adına savunma sistemi ile keratin dokusu artış gösterir ve nasır oluşumu meydana gelir. Eğer sürtünme ve basınç olayları devam edecek olursa da nasır oluşan yerlerde ağrılar meydana gelir ve deri katmanları da artık etkilenmeye başlar. Basma kusurları, sert ve sıkan ayakkabılar gibi durumlar sebebiyle nasır oluşumu meydana gelmektedir. Parmakların üstünde, parmak aralarında, ayak tabanı ve topuklarda veyahut topuk arkasında da nasır oluşumu meydana gelebilmektedir. Spor seçimleri de kimi zaman ansır oluşumuna sebep olabilmektedir.

 

Nasır problemleri tek seferde çözülemez. Nasır bakımı ile uzmanlar tarafından eşit aralıklarla sertleşme gösteren tabakalara, herhangi bir ağrı meydana getirmeden özel cihazlarla temizlenmektedir. Nasır bakımı ile nasırlı bölgenin sıfıra kadar temizlenmesi, problemin yeniden oluşmasına neden olabilmektedir. Ve hatta yeni oluşum ile daha kalın bir tabaka oluşabilmektedir. Çünkü dokunulan bölgede vücut tehlike algılar ve savunma sistemi ile yeniden keratin yoğunluğu artış gösterebilir. Hatta savunma da artar nasır tabakasının kalınlığı da artar.

Beautyderm tarafından uygulanan nasır bakımı, el ve ayak bakımları arasında incelenmektedir. Üre içeren merhemler ile bölgeye masaj yapılır ve bölgede yumuşama sağlanır. Bu şekilde hem nasır ortadan kaldırılır hem de nasır oluşumunun önüne geçilmiş olunur. Siz de hemen Beautyderm tarafından başarıyla uygulanan medikal cilt bakımı ve nasır bakımı için randevu alabilir ve kısa süre içerisinde şikâyetlerinizden kurtulabilirsiniz!

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   1

   Hisse Senetleri Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

   1200x1200 motor

   En Uygun Fiyata Motor Rektefiye Nerede Yaptırabilirim?