Lüks Güzellik Merkezinden Botoks Uygulaması

guzellik merkezi

20’li, 30’lu ve 40’lı Yaşlara Gelindiğinde Botoks Uygulaması

guzellik merkezi

Botoks uygulamaları keşfedildiği andan itibaren, bir çok kişinin hayatına dokunmuştur. Genel olarak kırışıklık görüntüsünü ortadan kaldırmak için uygulanan bu işlem, birçok sağlık sorununun tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır aslında. Toplumda da gayet yaygınlaşan ve her kesimden insanda bir bilinç oluşturan bu işlem, Botoks Uygulamalarına Ne Zaman Başlanmalı? sorusunu da beraberinde getirmiştir.

Botoks uygulamalarının en erken ne zaman başlanması gerektiğinden ziyade sizin ihtiyacınız olan uygulamanın, sizin için uygun olup olmadığı konusudur önemli olan. Bununla ilgili en yaygın ve doğru bilgiyi de Aslı Tarcan Güzellik Merkezi bünyesinde yer alan alanında uzman ve gerekli profesyonelliğe sahip uzmanlarımızdan edinebilirsiniz.

20’li yaşlarda Botoks Uygulamaları: 20’li yaşlar bu tarz estetik operasyonlar için erken sayılsa da, mimik kullanımının yoğun olduğu kişilerde, uzmanlarımız tarafından botoks uygulaması önerilmektedir. Mimik kırışıklıklarının yanı sıra genetik kırışıklıklarda da başarılı bir şekilde uygulanan bu işlem, doğallıktan uzaklaşılmadan yapılmaktadır. 
Bu yaşlarda yapılan uygulamalar bir bakıma geleceğe de yatırım anlamı taşımaktadır. Çünkü, kırışıklıklar cilt yüzeyine yerleştikten sonra müdahale etmek ve yüksek başarı oranı yakalamak maalesef ki oldukça zordur. Bu nedenle de erkenden işlemlere başlamak daha ileriki yaşlarda oluşabilecek sorunların tedavilerinde ki başarı oranını da yükseltmektedir aslında. İşte bu kapsamda erken yaşta yaptırılan işlemlere Baby Botoks veya Minimal Botoks ismi verilmektedir.

30’lu yaşlarda Botoks Uygulamaları: En genel anlamı ile kaşlarımızın arasında oluşan çizgilerin kendini belli ettiği döneme denk gelmektedir ve bu dönemde botoksa oluşan talep bir hayli artmaktadır. Hatta bu süreç siz farketmesenizde biraz da olsa yaşınızın ilerlediğini size hatırlatan çizgilerle başlar denilmektedir genellikle. Bu dönemde oluşan kırışıklık ve kaz ayaklarının şöyle önemli bir farkı vardır. 

Eğer ki ilk aşamada önlem alınmaz ise, maalesef ki teninizi oldukça sahiplenir ve kalıcı bir şekilde yüzeye yerleşirler. Bu kırışıklıklar aslında bir nevi de sinyal vermektedir sizlere. Bu bölgelerde kollajen üretimi oldukça azaldı, sıkıntılı bir süreç başlıyor demek istemektedir. İşte tüm bu sorunlara en başından oldukça pratik ve ekonomik bir şekilde müdahale etmek isterseniz eğer, ilk akla gelen çözüm yolu Botoks Uygulamaları olmaktadır.

40’lı yaşlarda Botoks Uygulamaları: Bu yaşlarda artık cilt bakımı yapmak önlemden ziyade gereklilik halini almaktadır. Cilt yüzeyiniz oldukça hızlı bir şekilde incelmeye, dolayısı ile de cilt altı yağ dokunuz azalmaya başlamaktadır. Bunun ifade ettiği en genel şey artık cilt altınızda oluşan kırışıklıkların cilt yüzeyinde daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacağıdır. 
Eğerki şimdiye kadarki dönemde herhangi bir Botoks uygulaması geçmişine sahip değilseniz, artık olağan kırışıklıklarda kendini göstermeye başlamış demektir. Ancak, sebep ne olursa olsun sonucu değiştirmek sizin ellerinizde. Sadece karar verin ve rotanızı çizin. Hedefe birlikte ilerleyeceğiniz uzmanlarımız sizleri beklemektedir.