içinde ,

Covid-19 Aşısı Ne Zaman? Aşı Takvimini Öğrenmek

E-Nabız ve E-devlet platformları sizlere Covid-19 virüsü ile ilgili bilgi vermeye ve aşı durumunuzu sorguamaya izin veren sistemler olarak gösterilmekte.

covid 19

 

E-Nabız ve E-devlet platformları sizlere Covid-19 virüsü ile ilgili bilgi vermeye ve aşı durumunuzu sorguamaya izin veren sistemler olarak gösterilmekte. Covid-19 virüsü ile ilgili tüm dünya ve ülkemizde de aşı kampanyaları yürütülüyor. Vatandaşlarda yeni tip koronavirüs için aşı sırası beklemeye başladılar.

Covid-19 için aşı önceliği kimlere veriliyor?

Kimler aşıya hemen erişebilecek bunların google arama sonuçlarında daha çok arandığını düşünerek sizler için aşı hakkı sorgulama sistemini anlatmak istedik.

Covid-19 aşısı öncelikli olarak sağlık çalışanlarına olacaktı. Bu durumda kamu, özel, üniversite ve vakıf gibi kurumların tıp ve diş hekimliği fakültelerindeki stajyerler, eczacılar ve onların kalfaları da dahil olmak üzere sağlık çalışanlarının aşı olması bekleniyor. Daha sonra 65 yaş üstü vatandaşlar aşı olacak.

Covid-19 aşısı için hak sahibi olan vatandaşlar ki şuan bu durum öncelikli olarak sağlık çalışanları, öğretmenler, polisler ve 65 yaş üstü vatandaşlar olarak belirlenmiş, yapmanız gerken ilgili platformlardan otomatik olarak MHRS’ye yönlendirilmek daha sonrasında da gerekli işlemleri tamamlamak. Bunun yanı sıra 2023’e sms atarak da aşılama durumunu öğrenmeniz mümkün.

60015a7db57f1520b0e618d1 60015a94b57f1520b0e618d3 60015aa2b57f1520b0e618d5

Covid-19 2.Doz Ne Zaman?

Elektronik aşı kartlarının konuşulduğu bu günlerde E-Nabız ve Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması ile ulaşım sağlanabilmektedir. E-Nabız uygulamasında 2.doz aşının ne zaman yapılacağı bilgisi de gerekli tarihleri ile birlikte sistemde gösteriliyor.

 

covid asisi

asi

 

Google Arama Sonuçları: Covid-19 Aşısı Ne Zaman? Aşı Takvimini Öğrenmek

Sağlık Kategorimize Göz Atabilirsiniz.

Koronavirüs Dişlere de Zarar Veriyor

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Tom ve Jerry

   90’ların En Önemli Çizgi Fİlmlerinden Biri Tom ve Jerry

   volswagen servisi 2

   Kaliteli ve Güvenilir Volkswagen Servis Seçenekleri Otolye’de