Youtube En İyi Bilgi Kanallarından Kült TV ile yaptığımız Röportaj

kult tv ile roportaj yaptik 1

Evet sevgili Sosyofikir Podcast dinleyicileri ve Sosyofikir.com okuyucuları podcast serüvenimiz önemli Youtuberlar ve kanalları ile devam ediyor. Bu seferki konuğumuz Teoman bey, kendisi Kült TV’nin sahibi ve youtuberı.

Kült TV Nasıl Bir Kanal ?

Kült TV tamamiyle araştırmaya, sorgulamaya, düşünmeye odaklanmış bir YouTube bilgi platformu kanalı. Ben Ayhan Çakmur Patika’nın kanalından sonra Kült TV’ye mail gönderdim ve sağ olsun kendileri de sıcak karşıladılar. Teoman beyin geri dönüşüyle birlikte güzel bir yayın gerçekleştirdik. Yayınlar tabii git gide daha güzel bir hal almaya başlıyor. Tamamiyle spontane gelişen bir yayındı. Daha önce çok konuşulmamış konular üzerine kendi kanalı ile ilgili bilgileri sorduk. Kült TV’nin mottosu”Araştıran İnsanlar Topluluğu” üzerine konuştuk. Türkiye’de Youtuber’lık ve gelişimi hakkında ona sorular sordum. Kanal kategorisi bilgi olduğu için sadece izleyici kitlesine yönelik yayın yapan kanallardan farklı olduğunu, daha çok araştırmaya, bilgiye ve belgeye dayandırdığı gerçekleri objektif bir bakış açısıyla değerlendiren Kült TV’nin en beğendiği Youtuberları da sorduk.  Hepsinin cevabı işte bu Podcast dizisinde 4 bölümlük Özel Kült TV yayını yaparken amacım daha çok insanların KÜLT TV hakkında bilgi edinmesiydi. Çünkü bir sürü okurumdan, dinleyicimden de bu konu üzerine bir podcast yayını yani bir röportaj yapma fikri ve isteği geldi. Röportajımız içerisinde Kült TVyi Kült TV yapan şeylerin neler olduğunu, Kült anlamını hangi manada kullandığını konuştuk.Kült tv’nin diğer kanallarla olan ilişkisini de konuştuk. Farklı ve benzer kanalları birlikte değerlendirdik.

Şöyle bir toparlamak gerekirse bu röportajımızda aşağıdaki sorulara cevap bulabileceksiniz.

 

  1. Kült TV kanalı nedir ? “Kült” kelimesi hangi anlamda kullanılmaktadır ?

  2. Kült TV bilgi kategorisinde Türkiye’de nerede ?

  3. Kült TV geçmişi, bugünü ve geleceği nasıl oldu ve olacak ?

  4. En çok sevdiği Youtube kanalları nelerdir ?

  5. Türkiye’de Youtuberlık ne anlamda yapılıyor ? Zorlukları neler ?

  6. Bir YouTube kanalı nasıl kurulur, başarılı olmak için neler yapmak gerekir ?

[spreaker type=player resource=”episode_id=14886878″ width=”100%” height=”350px” theme=”dark” playlist=”show” playlist-continuous=”false” autoplay=”true” live-autoplay=”true” chapters-image=”true” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” ]

 

ve daha fazlası röportajımızda mevcut.

 

Uyguladık, uğraştık ilk yayında teknik arızalar vardı. Olabildiğince düzenlemeye çalıştık. Umarım sizler de beğenirsiniz.

 

Bu bölümde de Kült Tv’nin en iyi bilgi videolarından derlediğim bölüm olacak 3 taner Kült TV videosu ekleyeceğim. Sizlerinde çok beğeneceğini düşünüyorum.

 

 

Kült TV’ye bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

http://www.spreaker.com/show/2967456/episodes/feed