Klima Servisi Hizmetlerine Ne Zaman Başvurulur? 

klima servisi

Klima Servisi Hizmetlerine Ne Zaman Başvurulur? 

 

Tüm klima kullanıcıları için klima servisi hizmetleri konfor kurtarıcı niteliğe sahiptir. Özenle seçilen; markası, modeli ve BTU değeri araştırılıp satın alınan klimalarından yüksek verim almak herkesin hakkıdır! Ancak kimi zaman beklentiler ile gerçekler uyuşmaz bu durumda azalan sadece klima kullanıcılarının konforu da olmaz!  

 Klimalar teknolojileri gereği hassas cihazlardır; bu nedenle montajlarının, bakımlarının ve tamir işlemlerinin sadece klima teknolojileri konusunda uzman olan teknisyenlere yaptırılması gerekir.  

 Klima servisi hizmetleri dahilindeki bu süreçler klimaların ömrünü uzatırken aynı zamanda kullanıcılarının sağlıklı bir solunum ortamına kavuşmasını da mümkün hale getirir. Klima servisi hizmetlerine başvurulması gereken durumları netleştirmek adına bu yazımızda klima servisi çağrılması gereken en kritik dönemleri bulabilirsiniz.  

 Klima Arıza Sinyalleri Geliyorsa Klima Servisi Çağrılmalıdır 

 Klimalar zaman zaman tekleyebilir ya da normalden farklı bir şekilde çalışıp kullanıcılarına tehlike sinyalleri verebilir. Klima arızaları birçok farklı formda görülebildiği için klima kullanıcılarının klima arızalarına karşı hazırlıklı olmaları gerekir.  

 Klimaları normalden daha gürültülü çalışmaya başlayan,  

  • Klimaları ortamı yeterince serinletmeyen, 
  • Klimaları soğuk günlerde ısıtma görevini verimli bir şekilde yapmayan, 
  • Klimaları çalıştığı anda elektrik sigortaları atan; 
  • Klima kumandalarının pilleri yeni olduğu halde kullanım dışı kalan; 
  • Klimaları çalışırken su damlatan; 
  • Klimaları çalıştığında ortamdaki kokudan rahatsız olan; 
  • Klimaları bir nedenden ötürü çalışmaz hale gelen kişilerin klima servisi çağırmaları gerekir.  

 Klima servisi çağrılarak klimalardan gelen arıza sinyalleri çok net bir şekilde okunabilir. Elbette her klima arıza sinyali o klimanın ciddi bir sorunu olduğunun göstergesi sayılmaz; ancak bu ihtimal bile klima kullanıcıları tarafından göz ardı edilmemelidir.  

 Klimaların arıza sinyalleri vermesi halinde klima kullanıcılarının zaman kaybetmeden klima servisi çalışanlarına ulaşmaları gerekir. Klimalarında yaşadıkları sorunları klima servisi çalışanlarına ilettikleri takdirde klimaları detaylı bir şekilde kontrol edilip arıza kaynağı belirlenir ve klimalar verimli bir şekilde kullanılmaya devam edilebilir.  

 Klima Bakımı Hafife Alınmamalı Klima Servisi Çağrılmalıdır 

 Klima üniteleri çalışma prensipleri gereği iç ve dış ortamdaki tozlara, ev tozu akarlarına, hava koşullarına ve sigara dumanına maruz kalıp etkilenirler. Klima bakımları klimaların yeniden canlanması ve verimli çalışması için en önemli süreçlerden biridir. Genellikle yaz ve kış ayları dönümlerinde klimaların detaylı bakımları yapılırsa klimalardan alınan verim eksilmeden yüksek tutulabilir.  

 Klima bakımı ihtiyacı olan kişilerin mutlaka klima servisi çalışanlarına ulaşmaları gerekir. Aksi halde klima aksamlarının kapsamlı bir şekilde incelenmesi ya da klima gazının basınç kontrolü gibi önemli bakım aşamaları yerine getirilemediği için klimalarda performans düşüklüğü yaşanabilir.  

 Dönemsel olarak yapılan klima bakımlarında klimaların üniteleri ve tesisat bağlantıları A’dan Z’ye kontrol edilir; hava filtreleri özel solüsyonlarla temizlenir, elektrik kablolarının aşınıp aşınmadığı denetlenir ve neticesinde arızaya dönüşmesi muhtemel küçük sorunlar giderilerek klimaların kullanım süreleri uzatılır.  

 

Profesyonel klima servisi bulmakta zorluk çekiyorsanız https://www.komkli.com/klima-servisi/ adresinden KomKli firmasıyla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.