içinde , , , ,

Mimarlık Yazıları Yakında Sosyofikir’de

sosyo mimar
sosyo mimar

Merhaba arkadaşlar,

Nasıl gidiyor ? Umarım her şey yolundadır. Ben de bildiğiniz gibi mimarlık fakültesini geçtiğimiz Haziran ayında bitirdim. Bir işe de başladım. Yavaş yavaş şirketi tanıyorum ve kendimi geliştiriyorum. Bunu yaparken mimarlık programları (BIM-CAD) öğrenmenin ve bilmenin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Bu programlar arasında özellikle AutoCAD, Revit, ArchiCAD,3dmax, Sketchup gibi programların yanı sıra mimarlık ile doğrudan ilgisi bulunmayan Photoshop ve Lumion programının da önemini anladığımı düşünüyorum. Benim çalıştığım firma da ArchiCAD kullanılıyordu. Ben de bu zamana kadar hep Revit kullandım. Ancak Archicad öğrenmeye başladığımda, bu programında aslında ne kadar kullanışlı olduğunu gördüm.

Bundan sonra sitemdeki yazıları yavaş yavaş düzenleme yoluna gideceğim. Ayrıca her gün en az 1 içerik girme gibi bir durumu artık hayata geçirmek istiyorum. Bu dönemde sizlerle daha iyi ve kaliteli bir bağ kurmak açısından Mimarlık bölümünü de aktif kullanıma açmak istiyorum. Bundan sonra Sosyofikir.Com’da mimarlık ile ilgili neler bulabileceksiniz ? gelin hep beraber bir bakalım.

mimarlık blogu

 • Mimarlık programları ile ilgili anlatımlar (Videolar, dökümantasyonlar, ipuçları)
 • Mimarlık kuramları ile ilgili Türkçe kaynak oluşturabilecek yazılar
 • Mimarlık fikirlerinin ve görsellerinin yer aldığı Fotoğraf galerileri
 • Mimarlık ile ilgili örnek dosyalar (örneğin ; Autocad, Revit veya Archicad ile yapılmış binaların program dosyaları kendi formatlarında)
 • Revit, Archicad, Sketchup ve daha bir çok program hakkında ipuçları, kolaylıklar, yenilikler
 • Revit, Archicad, Sketchup ve daha bir çok program ile ilgili 2D ve 3D tefriş kütüphaneleri

Ve daha bir çok kaliteli makale yakında sizlerle. Bizi izlemede kalın lütfen !

 

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   indir

   En İyi Video Oynatıcı Programları İndirin

   archicad videolu dersler

   ArchiCad Programı Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Türkçe Videolu Dersler Hemen İndir