Evinizin En Gözde Bölümü İçin Oturma Grubu Seçerken İder Mobilya Size Rehber Olsun!

koltuk takımı
Evinizin En Gözde Bölümü İçin Oturma Grubu Seçerken İder Mobilya Size Rehber Olsun!
Oturma grubu modelinizi yenilemek; trendlere uygun, kaliteli ve elegan mobilyalarla misafirlerinizi karşılamak istiyorsanız; hayalinizdeki dekorasyon için gereken her şeyi İder Mobilya’da bulabilirsiniz. 

Evler, insanların yaşam alanlarını barındıran kompleks yapılar… İçinde, ev bireylerinin özel ve ortak alanları bulunur. Yatak odası, çocuk odası şeklinde kullanılan odalar, kişiselliğin ağır bastığı özel bölümlerdir. Salon ve oturma odaları ise hem ailecek vakit geçirilen hem de misafirlerin ağırlandığı ortak kullanım alanlarıdır. Her odanın kullanım amacı yapılacak dekorasyon tarzını etkiler. Dekorasyon modaları ise bir sirkülasyon içindedir. Bu dönüşüm nezdinde mobilyalar da serilerini senkronize bir şekilde yenilemektedir. İnovatif bir akıma dönüşen dekorasyon modası her mekânda vazgeçilmezi oynamaktadır. Salon ve oturma odalarının dekorasyonu ise neredeyse herkes için bir adım daha öndedir. Çünkü evlerde, göz önünde olup en dikkat çeken yerler salon ve oturma odalarıdır. Bu sebeple oturma grubu modelleri en çok değiştirilen mobilya türünü temsil etmektedir. En çok kullanılan alan olduğundan da seçilen modelin kaliteli ve konforlu olduğundan emin olmak gerekir. İşte bu noktada en kaliteli ürünleri yıllardır güveni kazanmış olan İder Mobilya’da bulabilir; uzun yıllar kullanabilirsiniz. Geniş ürün grubu arasından kendiniz için en iyisini seçmeden önce, birtakım detaylara dikkat etmelisiniz…  

Dekorasyonunuza Başlamadan Önce Tarzınızı Keşfedin

Dekorasyon tarihinin geçmişi yıllar öncesine dayanmaktadır. Eskiye ait dönemlerde mekanlar daha çok kişisel rahatlık baz alınarak düzenlenirken, günümüz dekorasyonunda ise işin içine kalite, şıklık, işlevsellik de girmiştir. Dekorasyon eşyaların belli düzen ve uyum içinde oluşundan çok daha fazlasıdır. Mekânlar bilinçli bir şekilde dekore edilirse birer sanat eserine dönüşebilir. Şıklığıyla göz dolduran ve tarzınızı yansıtan bir salon istiyorsanız,  oturma grubu seçmeden önce dekorasyon akımları hakkında fikir edinmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Klasik: Klasik tarz, geçmişin en gözde tasarım unsurlarını modern zamana taşır. Uyum ve simetri klasik dekorasyonlarda önemle üzerinde durulması gereken noktalardır. Kontrast renkler yerine uyum düzeyi yüksek tonlar kullanılır.

köşe koltuk takımı

Modern: Bu tarzda eşyalar sadedir ve keskin çizgiler barındırır. Modern dekorasyonlarda metal, cam, çelik malzemeler ve aksesuarlar kullanılması tarzın güçlenmesini sağlar.  Siz de oturma grubu modelinde önceliği zarafete veriyorsanız oturma grubu tercihinizi modern tarzda yapabilirsiniz.

Minimalizm: Minimalizmde yumuşak çizgiler hakimdir. Az eşya felsefesine dayanır. Gereksiz hiçbir şeye yer yoktur. Oturma grubu modellerinde kullanılan renkler genellikle; siyah, beyaz ve toprak tonlarıdır.

Rustik: Doğal hayatın huzurunu evinize taşıyabileceğiniz, rahatlığıyla ön plana çıkan bu tarzla betonarme çağın etkilerinden uzak bir ev konforu sağlayabilmeniz gayet mümkün.

Retro: Geçmişin moda unsurlarının, şimdinin moda unsurları içinde bilinçli olarak kullanıldığı bir tarzdır. Oturma grubu modelinizi retro tarz seçerek geçmişe damga vuran modellerin havasını evinize taşıyabilirsiniz.

Küçük Odalar İçin Hayat Kurtaracak İpuçları
  • Dar bir mekân söz konusuysa köşe koltuk modellerine bakabilirsiniz. Ya da oturma grubu setinizi ikili koltuk ve 2 tekli koltuk şeklinde seçebilirsiniz.
  • Bir berjerle tamamlayacağınız üçlü koltuk, dar salonunuzda sizin için minimalist bir ortam sunabilir. Berjer seçiminiz öncesinde, berjer fiyatlarını araştırmak son dönemin bu popüler koltuğunu daha hesaplı almanıza yardımcı olacaktır.
  • Alan dar ise depolama için daha çok yer gereklidir. Seçtiğiniz oturma grubunun işlevsel olmasıyla bu sorun çözülebilir. Örneğin, bazalı koltuk modelleri depolama konusunda oldukça tercih edilen mobilyalardır.
3’ü Bir Arada Olsun; Kalite, Şıklık ve Uygun Fiyat

Daha sık kullanılan eşyalar daha çabuk yıpranır. Özellikle oturma grubu seçimi yapılırken modeli, rengi, fiyatı derken kalitesi göz ardı edilmemelidir. Herkes ürün alırken hem kaliteli hem şık hem de uygun olmasını arzular. İder Mobilya, bu kriterleri bir arada sunan son trend mobilyalarla sizleri bekliyor. Hızlı erişim için İder Mobilya internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.