içinde ,

WordPress Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Wordpress Yedekleme Nasıl Yapılır konusundaki yazımıza hoş geldiniz. Gerçekten de wordpress’teki en önemli şey yazılarınızın, kategorilerinizin ve size özel ayarların yanlışlıkla silinmesi veya sitenin çökmesi ile birlikte kaybedilmesi.

Music for Your Business
Music for Your Business

WordPress Yedekleme Nasıl Yapılır konusundaki yazımıza hoş geldiniz. Gerçekten de wordpress’teki en önemli şey yazılarınızın, kategorilerinizin ve size özel ayarların yanlışlıkla silinmesi veya sitenin çökmesi ile birlikte kaybedilmesi. Peki bunun bir çözümü var mı ? Öncelikle size WordPress admin paneli üzerinden manuel olarak bu işlemi gerçekleştirmeyi göstereceğim. Daha sonrasında otomatik olarak da belirttiğiniz zamanlarda yedek almak için gerekli olan eklentiyi de sizlere sunacağım. Öncelikle ilk anlatacağımız işlem, WordPress’in kendi aracı olarak geçmektedir. Ve sisteme tamamen admin panelindeki Araçlar bölümünden Dışa Aktar sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

WordPress Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır (Manuel Olarak) ?

  1. WordPress Admin paneline giriş yapıyoruz. Daha sonrasında sırasıyla Araçlar >> Dışa Aktar seçeneğine tıklıyoruz.

Bu işlemden sonra aşağıdaki görseller size yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi sadece 2 işlemle wordpress sisteminizi ve sitenizi yedekleyebiliyorsunuz. İndireceğiniz içerik .xml formatında bilgisayarınıza kaydedilecektir. Artık bu işlemi yaptıktan sonra yazılarınızı, sayfalarınızı vb kullandığınız işlemleri yedeklemiş olacaksınız. WordPress sitenizde bir zarar görme durumu olunca aynı menüdeki içe aktar bölümündeki ayarlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Daha farklı içeriklerimiz için wordpress kategorimize göz atmanızı öneririz.

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Filografi Nedir ? Nasıl Yapılır ? Örnekleri Nelerdir ? 20 Örnek Eser..

Tulum Modellerinde Şık Tasarımlar