Amelia Earhart’ın Uçağı (2/4)

Liste öğesi
Amelia Earhart'ın Uçağı 1

Amelia Earhart, tarihin en ünlü kadın havacılarından biridir. 2 Temmuz 1937’de ekvatorun etrafında uçma girişimi sırasında ortadan kayboldu. O zamandan beri, gizemli ortadan kaybolması dünyayı büyüledi ve bir dizi komplo teorisine ilham verdi. İşte bu noktada gizemli uçak kazaları ve kaybolmaları insanların süre gelen tüm hayatlarında karşılaştıkları olaylar olarak günümüzde insanların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Açıklama – Amelia Earhart’ın kayıp uçağının bir parçası, uçağı Pasifik Okyanusu üzerinde kaybolduğundan beri ilk kez ciddi anlamda  tespit edildi.

Bu keşfediş, genel olarak inanıldığının aksine, Earhart ve navigatörü Fred Noonan’ın Pasifik Okyanusu’na düşmediğini ve Howland Adası’na yakın bir yerde yakıtı bitmediğini kanıtlayacaktı.

Bu durumdan dolayı, Nikumaroro’nun pürüzsüz, düz mercan resifine zorunlu iniş yaptılar. İkili kazazede bulunacak mıydı? En sonunda Howland Adası’nın yaklaşık 350 mil güneydoğusunda muhtemelen öldüğü tespit edildi. 

20 Haziran 1938 (40 yaşında) vefat ettiği bildirildi.

Ne düşünüyorsun?

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yelken Taşı 7

Yelken Taşı (1/4)

Elma katili 8

Elma katili (3/4)