içinde , , ,

Gizemli Enfield Olayı – İngiltere’nin Konuştuğu Paranormal Olay

Gariplikler 1977 yılının Ağustos ayında başladı. 1978 yılının sonbaharına kadar devam eden olaylar Eylül ayı başlangıcında durdu.

Belki de Janet, orta sınıf bir işçi ailesinde yeterince ilgi göremiyordu. Çeşitli hikayeler uydurarak dikkat çekmeyi başardı ve artan ilgiyi takdir etmeye başladı. Bunedenle, i bazı olayları olduğundan farklı anlattı. Janet’in hikayesi diğer hayalet hikayelerini de yansıtıyor. Genellikle genç kadınlar arasında ergenliğe girmeden önce paranormal olay karşılaşmaları yaşanıyor. Janet bu tür bir karşılaşma için tam olarak doğru yaştaydı ve biliyoruz ki Janet bu nedenden ötürü bazı olayları kendisi gerçekleştirmiş olabilir.

Warren araştırmacıları, 1960’larda ve 1970’lerde tanınmış paranormal olay araştırmacılarıydı. Gerçek hikayelerine dayanan ve gişe rekorları kıran üç filme konu oldular : The Conjuring, The Conjuring 2 (Enfield Poltergeist Filmi) ve Annabelle.

Conjuring 2 gerçek hikayesi filmden biraz farklı. Conjuring 2 filminde Warren ailesi neredeyse olayların başından sonuna kadar evde bulunuyordu. Aslında, davadaki soruşturmacılardan biri olan Guy Playfair, Warrenların eve davet edilmediklerini ve sadece bir gece kaldıklarını söyledi.

Ed Warren ayrıca Playfair’e bu davadan çok para kazanılabileceğini söyledi ve bu Warren ailesinin neden bu hikaye ile ilgilendiğini açıklıyor.

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölge Hastanesi

Güneş Gözlüklerinde Yeni Sezon Tasarımlar Görücüye Çıktı!