içinde , , ,

Gizemli Enfield Olayı – İngiltere’nin Konuştuğu Paranormal Olay

Gariplikler 1977 yılının Ağustos ayında başladı. 1978 yılının sonbaharına kadar devam eden olaylar Eylül ayı başlangıcında durdu.

Araştırmalarında kullandıkları ekipmanların çoğunun, Hodgson ailesinin evine girmeden önce düzgün bir şekilde çalıştığını fakat eve girdikten sonra cihazların bozulduğunu iddia ediyorlar.

Enfield’da bulunan evde yaşanan paranormal olayların çoğunun gerçek olduğuna inanıyorlar fakat olayların bir kısmının da Janet tarafından abartıldığını söylüyorlar. Örnek olarak, Playfair, Janet’in ses değiştirme alışkanlıklarına sahip olduğunu belirtiyor. Olaylar sırasında bazen Janet sesini değiştirerek evin eski sahibi olan Bill adındaki bir adam olduğunu söylüyordu. Araştırmacılar bunu Janet’in kasıtlı olarak yapabileceğine inanıyor.

Enfield Poltergeist Olayı Gerçek mi?

Enfield poltergeist olayı hakkında kanıtlar ve teoriler olmasına rağmen birçok insan olayının sorunlu bir genç kızın bir hayallerinden başka bir şey olmadığını düşünüyor.

Araştırmacıların çoğu, hikayenin Janet tarafından uydurulduğunu belirtiyor. Gazeteler, Enfield hayaleti ve Enfield poltergeist (Enfield Perili Evi) olayı hakkında bir çok yazı yazdı. Janet hakkında da birçok yazı kaleme alındı: Janet, hikayenin tam kalbindeki bir genç kız. Yaşanan paranormal olaylar hakkında kısmen veya tamamen yalan söylüyor olsun ya da olmasın olay gerçekliği hakkında sadece yorum yapabiliriz.

Yazar sosyofikir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölge Hastanesi

Güneş Gözlüklerinde Yeni Sezon Tasarımlar Görücüye Çıktı!