içinde , , ,

Gizemli Enfield Olayı – İngiltere’nin Konuştuğu Paranormal Olay

Gariplikler 1977 yılının Ağustos ayında başladı. 1978 yılının sonbaharına kadar devam eden olaylar Eylül ayı başlangıcında durdu.

Spiritüel Ruh Araştırmacılar Derneği (SPR) araştırmacısı Maurice Grosse ve yine iş arkadaşı olan Guy Playfair olayların daha fazla artması ve artık işlerin çığrından çıkmasıyla beraber aile ile kalmışlardır. İşte bu beraber kalma seanslarından birinde bu gizemli olaya tanık olurlar. Araştırmacılar eve kalmaya gelirken kamera ve fotoğraflarla olayı belgelerler. Daha sonra bu olay İngiltere’nin önemli gazetelerinden biri olan Daily Mirror gazetesinde yer alır.

Daha sonraki yıllarda tüm dünyada bir çözülemeyen fenomen haline gelen olayı basın Enfield Olayı olarak hatırlayacaktır.  Bu araştırma dünyada spiritüel araştırmaların gelişmesine sebep olmuş bir olaydır. Bu olay konu üzerine çalışan uzmanların bir çoğunun araştırmalarına konu olmuştur.  Bu olayda görüldü ki ergenlik çağında olan kişiler “Poltergeist” olayı adı verilen  bu psişik enerjilerin dünyada bir çıkış noktası olmuştu.