Koçluk Eğitimi

kocluk egitimi 1

Son birkaç yılda bir meslek olarak yaşam koçluğu çok hızlı bir yükseliş gördü ve kenar bir meslekten ana akım bir meslek haline geldi.

Yaşamın ve geçim kaynaklarının, kişisel ve profesyonel tüm yönlerine sızan yaşam koçları, başarılı müdahaleler yaptı. Bu yazıyı okuduğunuza göre koçluk kariyerini başlatmak için neler yapmanız gerektiği ile ilgili sorularınız var demektir. Yazımızda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Profesyonel bir yaşam koçu olmayı istemek asil bir arayıştır. Başkalarına yardım etmek için çok fazla hazırlık, azim ve doğru niyetlere sahip olmak gerekir.

Bir kişinin başka bir kişinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olabileceği pek çok yol vardır ve kendi benzersiz yolunuzu yaratmak, bir yaşam koçu olarak yolculuğunuzun konusu olacaktır. Yaratıcılık ve tutku sizi bu alanda çok ileriye götürecektir.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçu, insanların kişisel ve profesyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için çeşitli teknikler ve araçlar kullanan bir sağlıklı yaşam uzmanıdır. Bu hedefler sağlık, esenlik, zenginlik, kariyer, iş, ilişkiler, duygular veya zihniyet ile ilgili olabilir.

Bir yaşam koçu olmanın büyük bir kısmı, eyleme geçirilebilir tavsiyeler vermek ve müşterilerinizin hedefler belirlemesini sağlamaktır. Bir yaşam koçu ile danışanları arasındaki ilişki sonuç odaklıdır; büyümeyi, derinlemesine düşünmeyi ve sorunlarıyla nasıl başa çıkılacağına dair yeni bir bakış açısını teşvik eder.

Koçluk Eğitimi ve Sertifikası

Güvenilir bir koç olma yolundaki ilk adım, bir tür özel koçluk eğitimi almak ve profesyonel bir koç olarak sertifika almaktır.

Doğru eğitimi ve sertifikaları almak, yeni müşterilerde güven ve güvenilirlik geliştirmek için mücadele etmek ile sizinle işbirliği yapmaya istekli ve inançlı müşteriler edinmek arasındaki fark anlamına gelebilir.

Koçluk mesleği için evrensel standartlar yoktur ve aynı şey koç yetiştiren kuruluşlar için de geçerlidir. Koçluk eğitimi aldığınız kurum akredite ve tanınırsa güveninizi kazanmaları daha kolay olacaktır. Aldığınız eğitim çözümleri müşterilerinize sunmanıza yardımcı olacaktır.  Bu nedenle, müşterilerinizin sorunlarını güvenilir bir şekilde ele almak için saygın bir kurum tarafından eğitim almayı tercih etmenizi öneririz.

Koçluk Merkezi, İzmir’de hizmet veren bir koçluk eğitim kurumudur. Hizmet vermek istediğiniz alana yönelik ICF akreditasyonuna sahip eğitimleri Koçluk Merkezinden alabilirsiniz. Uzman eğitim kadrosu ve kapsamlı programları ile koçluk için tam donanıma sahip olmanıza yardımcı olabilirler. Daha fazla bilgi için  0533 273 02 85 telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.