Facebook Hesabını Silmek – Resimli Anlatım

Facebook Hesabını Silmek – Resimli Anlatım

Facebook hesabınızı bir nedenden dolayı kapatmak istiyorsunuz ama bunu nasılyapacağınızı bilmiyor musunuz ?

Eğer cevabınız evetse bu yazımız tam size göre;

Facebook hesabınızı silme konusunda bilinmesi gerekenlere bakalım.

Facebook hesabınız kapatıldığında bununla birlikte hesaba bağlı sayfalarda, gruplarda silinecektir. O yüzden facebook hesabını silmeden önce sayfanıza veya grubunuza bir yönetici eklemeniz doğru tercih olacaktır.

Sildiğiniz hesabı bir daha açamazsınız bu yüzden Facebook hesabınızı silmeden önce iyisi mi 2 kere düşünün 🙂

Adım 1 : Uygulama Ayarları Düzenleme

 Facebook hesabınızı silmeniz için uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bu uygulamaları silebilmek için de Facebook uygulama ayarlarına erişmeniz gerekiyor.

Facebook uygulama ayarlarına gitmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Uygulama ayarlarına girdikten sonra tüm uygulamaları “x”ile kaldırıyoruz. Bunu yapmazsanız hesabınız da kapanmaz. Facebook, aktif hesabınızın silinmesinden sonra 2 hafta boyunca bir hareketlilik bulunmaması şartını koşuyor.

Adım 2 : Facebook Hesabını Silme

Uygulamaları sildiyseniz buradaki bağlantıya tıklayarak “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor. Facebook Hesabınızı silmek için buraya tıklayın


Şimdi son adıma geldik. Açılan pencerede kullanmış olduğunuz Facebook şifresini girmeniz gerekiyor. Daha sonra güvenlik kodunu doğru bir şekilde belirtilen yere girmeniz gerekiyor.

Facebook hesabınız tam anlamıyla kapanması için 2 hafta boyunca hesabınıza aktif giriş yapmamanız gerekiyor. Bu süre içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız bu durumda hesabınız başarılı bir şekilde silinmiş olur. 

Yine uygulamada problem yaşarsanız bize buradan yazabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.