En iyi hosting firmaları 2023 Güncel

hosting firmalari

En iyi hosting firmaları araştırmaları 2023’te de internet dünyasında çok önemli bir yere sahip. Peki iyi bir hosting firması ne demektir? Öncelikle oradan başlayarak İnternet dünyasının en iyi hosting firmalarını sizler için derledik.

İyi Bir Hosting Firması Nasıl Olmalıdır?

 1. Güvenilirlik: Web siteniz ve verileriniz, kesinti olmadan sürekli olarak erişilebilir olmalıdır. İyi bir hosting firması, yüksek düzeyde uptime garantisi sunmalı ve bu garantileri yerine getirmelidir.
 2. Hız: Web sitenizin hızlı yüklenmesi, kullanıcı deneyimi açısından çok önemlidir. İyi bir hosting firması, hızlı sunucular, önbellekleme özellikleri ve diğer performans arttırıcı araçlar gibi hızı arttırmak için çeşitli araçlar sunmalıdır.
 3. Güvenlik: Web sitenizin güvenliği, hosting firmasının sağladığı güvenlik önlemleri ile sağlanır. İyi bir hosting firması, güvenlik duvarları, SSL sertifikaları, yedekleme ve güncelleme hizmetleri gibi önemli güvenlik özelliklerine sahip olmalıdır

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları

 1. Bluehost – WordPress için özel olarak tasarlanmış bir hosting hizmeti sunar.
 2. HostGator – Paylaşımlı, özel ve bulut barındırma hizmetleri sunar.
 3. SiteGround – Yüksek performanslı WordPress barındırma hizmetleri sunar.
 4. A2 Hosting – Hızlı ve güvenli barındırma hizmetleri sunar.
 5. InMotion Hosting – Paylaşımlı, özel ve bulut barındırma hizmetleri sunar.
 6. DreamHost – WordPress barındırma hizmetleri sunar ve 97 günlük para iade garantisi verir.
 7. Hostinger – Uygun fiyatlı ve hızlı barındırma hizmetleri sunar.
 8. GreenGeeks – Çevre dostu barındırma hizmetleri sunar.
 9. WP Engine – WordPress için özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı barındırma hizmetleri sunar.

Türkiyenin En İyi Hosting Firmaları

 1. Natro: Türkiye’nin en popüler hosting firmalarından biri olan Natro, 2004 yılından beri faaliyet göstermektedir. Natro, uygun fiyatlı web barındırma, alan adı kaydı, bulut barındırma, sanal sunucu, SSL sertifikaları ve e-ticaret çözümleri sunmaktadır.
 2. İHS: İstanbul Hosting Services (İHS), Türkiye’nin önde gelen hosting firmalarından biridir. Uygun fiyatlı web barındırma, alan adı kaydı, bulut barındırma, sanal sunucu, SSL sertifikaları ve e-ticaret çözümleri sunmaktadır.
 3. Turhost: 2004 yılında kurulan Turhost, Türkiye’nin önde gelen hosting firmalarından biridir. Uygun fiyatlı web barındırma, alan adı kaydı, bulut barındırma, sanal sunucu, SSL sertifikaları ve e-ticaret çözümleri sunmaktadır.
 4. AlanAdlari.com: AlanAdlari.com, Türkiye’nin önde gelen alan adı kayıt firmalarından biridir. Uygun fiyatlı alan adı kaydı, web barındırma, bulut barındırma, sanal sunucu, SSL sertifikaları ve e-ticaret çözümleri sunmaktadır.